Najnowsze z Paliwa
Paliwa
Biodiesel. W jaki sposób może wpłynąć na silnik i smarowanie?
Serwisowanie pojazdów zasilanych biodieslem lub paliwami o wyższej zawartości biokomponentów wymaga poświęcenia większej uwagi doborowi oleju silnikowego. Zalecane jest wtedy użycie wyłącznie wysokiej jakości środków smarnych, które pozytywnie przeszły testy pod kątem kompatybilności z biopaliwami. – To istotne nie tylko dla wydłużenia żywotności silnika, ale również może pomóc ograniczyć koszty utrzymania pojazdów – podkreślają specjaliści producenta olejów silnikowych Mobil Delvac.
Paliwa
Wpływ „chrzczonego” paliwa na silnik
Oleje oraz paliwa niespełniające norm jakościowych mogą stanowić duże zagrożenie dla każdego silnika. W przypadku tego drugiego mówimy o popularnie nazywanym „chrzczonym” paliwie, które odznacza się zbyt wysoką zawartością ciężkich lub lekkich frakcji, zasiarczeniem czy rozwodnieniem. Stacje paliw rokrocznie badanie są przez UOKiK, które publikuje raport z wykazem stacji, w których stwierdzono nieprawidłowości. Dlaczego „chrzczone” paliwo jest tak niebezpieczne?
Paliwa
Przyczyny zapowietrzonego układu paliwowego Common Rail
Zapowietrzenie układu paliwowego w silniku diesla jest częstą przypadłością w przypadku przeprowadzania prac serwisowych związanych z tym układem. Demontaż wtryskiwaczy, pompy wtryskowej, nieszczelność w przewodach lub wymiana filtra paliwa mogą spowodować, że uruchomienie silnika będzie bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.
Inne
Przyczyny zapchanego filtra oleju i paliwa. Jakie skutki dla silnika?
Filtry oleju i paliwa to obowiązkowe elementy w każdym silniku spalinowym, które mają za zadanie filtrować przedostające się przez nie ciecze. Duża ilość zanieczyszczeń w paliwie czy oleju w połączeniu z długim okresem bez wymiany wkładu filtracyjnego może spowodować zapchanie filtrów. Co takie zjawisko oznacza dla silnika i czy producenci przewidują tego typu sytuacje?
- 1
- 2
- 3
- 4