Bogdan Kruk
Redaktor
autoEXPERT
Redaktor miesięcznika „autoEXPERT”
Samochody hybrydowe łączą w sobie zalety zarówno tradycyjnych silników spalinowych, jak i silników elektrycznych, co przekłada się na wiele korzyści dla kierowców. Dzięki tej technologii możliwe jest zwiększenie zasięgu, zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz redukcja emisji spalin.
Systemy ABS (Anti-Lock Braking System) są podstawą bezpieczeństwa w każdym pojeździe.
Filtry pełnią niezwykle istotną funkcję w procesie eliminacji zanieczyszczeń i ochrony kluczowych komponentów w różnych systemach.
Powszechnie wiadomo, że samochody z napędem elektrycznym mają ograniczone zdolności holowania. Ograniczone są również możliwości holowania przyczepy w hybrydowych samochodach elektrycznych.
Czas ma znaczenie – zwłaszcza w przypadku silników samochodowych.
W ostatnich latach rynek samochodów elektrycznych w Europie przeżywa dynamiczny rozwój, a coraz większą rolę odgrywają na nim pojazdy chińskich marek.
Samochody elektryczne zyskują na popularności dzięki swojej ekologicznej naturze i niższym kosztom eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi samochodami spalinowymi.
Dzięki ładowaniu dwukierunkowemu samochody elektryczne mają służyć jako magazyn energii elektrycznej i stabilizować sieć.
Akumulatory trakcyjne stosowane w pojazdach elektrycznych są niezwykle wymagające, jeśli chodzi o warunki otoczenia, w których funkcjonują.
Jednym z elementów, charakterystycznych dla samochodów marki BMW, jest montowany wzdłużnie silnik nad przednią osią i skrzynia biegów połączone z przekładnią główną, umieszczoną z tyłu pojazdu za pomocą przegubowego wału napędowego.