TotalEnergies przedstawia kompleksowe rozwiązanie dla warsztatów

TotalEnergies przedstawia Quartz Box i ELF Box TotalEnergies

TotalEnergies poszerza swoje portfolio o Quartz Box i ELF Box, zupełnie nowe rozwiązanie dla warsztatów.

Profesjonaliści codziennie stają przed różnymi problemami w trakcie codziennych zadań, takimi jak coraz wyższe wymagania producentów i ewolucja techniczna silników. Powoduje to wzrost liczby środków smarnych w ich warsztatach, a także zabiera dostępną przestrzeń, dodatkowo wymusza więcej zaangażowania w gospodarowanie odpadami i redukcję tworzyw sztucznych. Aby sprostać tym wyzwaniom, TotalEnergies opracowało Quartz Box i ELF Box oraz powiązane z nimi stojaki, gotowe do użycia rozwiązanie dla warsztatów.

Szczegółowa oferta produktowa jest dostępna w cennikach i będzie składać się z 12 zaawansowanych olejów silnikowych TotalEnergies i ELF, pokrywających specyfikacje i homologacje głównych producentów flot pojazdów dostępnych na rynku.

Quartz i ELF Box, kompleksowe rozwiązanie oszczędzające miejsce

Quartz Box i ELF Box posiada zoptymalizowane, trwałe opakowanie wewnętrzne Cheertainer®, które zapewnia wysoką odporność na przebicie. W nim przechowywany jest olej. Umieszczony w kartonowym pudełku o pojemności 20 litrów, produkt wylewa się przez kranik opracowany w taki sposób, aby zachować wysoki przepływ bezpośrednio z worka, ograniczając rozlewanie się i ułatwiając pracę mechanikom: jest bezpieczniejszy i czysty.

Proste i wytrzymałe opakowania, Quartz Box i ELF Box można układać na półkach, zwiększając możliwości gospodarowania miejscem w warsztacie.

Quartz Box i ELF Box TotalEnergies

Quartz Box i ELF Box, kompleksowe rozwiązanie ułatwiające zarządzanie odpadami

Quartz Box i ELF Box to ekologiczna koncepcja opakowania, zaprojektowana w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju przez wykorzystanie mniejszej ilości tworzyw sztucznych [1] i tektury nadającej się do recyklingu, oferująca jednocześnie naszym klientom innowacyjne rozwiązanie w zakresie przechowywania i zoptymalizowanej logistyki.

Przy tej samej objętości oleju całość jest o 348 gramów lżejsza w porównaniu do tradycyjnego pojemnika 20 litrowego. Samo opakowanie tekturowe zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić pełne (>99%) wykorzystanie objętości, wspierając koncepcję „zero waste” w warsztacie.

Po użyciu kartonowe opakowania są zdejmowane ze stojaka i po zgnieceniu przechowywane na płasko, dzięki czemu odpady zajmują mniej miejsca i upraszczają utylizację. Ponieważ Quartz Box i ELF Box można całkowicie spłaszczyć, zapotrzebowanie na ilość odpadów do przechowywania jest znacznie zmniejszone w porównaniu z tradycyjnymi, sztywnymi plastikowymi pojemnikami o pojemności 20 l. Tym samym oszczędza się na utylizacji odpadów dzięki zmniejszeniu objętości plastiku.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować naszym klientom to innowacyjne rozwiązanie. Quartz Box i ELF Box to wyjątkowa szansa dla partnerów TotalEnergies na poszerzenie oferty olejów specjalistycznych bez konieczności uciekania się do tworzenia większych stanów magazynowych. Quartz Box i ELF Box ma podwójny cel biznesowy: większą wydajność operacyjną i opakowanie bardziej przyjazne dla środowiska – mówi Jean Parizot, Inland General Manager w TotalEnergies.

Zalety Quartz Box i ELF Box

W porównaniu z naszymi tradycyjnymi sztywnymi pojemnikami plastikowymi o pojemności 20 l, mają one liczne zalety:

  • mniej materiału opakowaniowego, a co za tym idzie mniej odpadów (86 % redukcja ilości plastiku użytego na opakowanie),
  • zwiększona efektywność przechowywania - zwiększenie wykorzystania objętości na palecie o 20%, odpady zajmują mniej miejsca, a ich utylizacja jest uproszczona,
  • dodatkowa przestrzeń w warsztacie dzięki konstrukcji regału: łatwe nalewanie z kranu, redukujące rozlanie i ułatwiające  pracę mechanikom, mniejsza masa, łatwiejsza obsługa.

 

Quartz Box i ELF Box to idealne rozwiązanie pozwalające na urozmaicenie oferty produktowej i spełnienie wymagań wielu producentów samochodów.

 
[1] 86% mniej plastiku. Wynik nowego 20-litrowego pojemnika Quartz Box i ELF w porównaniu z tradycyjnym pojemnikiem, sztywnym 20-litrowym plastikowym opakowaniem.
[2] Palety z opakowaniami Quartz Box i ELF Box zapewniają o 20% lepsze wykorzystanie miejsca na palecie niż sztywne plastikowe pojemniki o pojemności 20 litrów
.

Źródło: TotalEnergies

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę