Textar zaprasza na Master Truck Show 2022

Textar zaprasza na Master Truck Show 2022 TMD Friction/Textar
12.7.2022

Drugiego takiego wydarzenia w Polsce nie ma. Nadchodzi Master Truck Show 2022 – niepowtarzalna impreza dla miłośników ciężarówek. Jednym ze sponsorów tegorocznej edycji zlotu jest Textar – marka oferująca materiały cierne do pojazdów ciężarowych.

Master Truck Show co roku przyciąga dziesiątki tysięcy odwiedzających. Najbliższa edycja odbędzie się  w dniach 15-17 lipca. Miejscem akcji będzie tradycyjnie lotnisko w Polskiej Nowej Wsi, zlokalizowane 10 km od Opola. Na gości czekają trzy dni niezapomnianych emocji motoryzacyjnych, pośród których w głównych rolach wystąpią unikatowe, tuningowane samochody ciężarowe.

Powiązane firmy

TMD Friction

– Master Truck Show jest wyjątkowym wydarzeniem dla fanów ciężarówek, ale także firm związanych z tym sektorem rynku. Dlatego na zlocie nie może zabraknąć marki Textar, która oferuje tarcze, klocki hamulcowe i okładziny hamulca bębnowego do wszystkich europejskich pojazdów użytkowych – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, do którego należy marka Textar.

– Czujemy się nierozerwalną częścią świata ciężarówek. Dzięki współpracy z producentami pojazdów użytkowych, osi i układów hamulcowych, tworzymy optymalne rozwiązania cierne do każdego zastosowania. Textar jest również wiodącym dostawcą klocków i szczęk na montaż fabryczny oraz aftermarket, oferując poziom skuteczności działania i bezpieczeństwo, które mogą zagwarantować wyłącznie części oryginalne. Dlatego 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar – przypomina Joanna Krężelok.

Organizatorzy Master Truck Show jak zwykle zapewnią wiele atrakcji, w tym oczywiście najpiękniejsze ciężarówki jeżdżące po europejskich drogach. Ciekawych pojazdów do podziwiania będzie jednak więcej. Wśród nich znajdą się maszyny wojskowe, interesujące samochody osobowe i dostawcze, oldtimery, maszyny rolnicze, pojazdy amerykańskie czy motocykle, a także auta off-roadowe i wynalazki trudne do sklasyfikowania. Ich właściciele rywalizują w konkursach na najlepsze pojazdy zlotu wytypowane przez jury oraz publiczność.

Dla oczekujących dynamicznych atrakcji, organizatorzy szykują widowiskowe show, składające się z akrobacji motocyklowych, trialu motocyklowego, pokazów policyjnych, pożarniczych i ratownictwa oraz pierwszej pomocy. W programie znalazły się także przejazdy off-roadowe, wrak race i pokazy lotnicze. Wśród propozycji dla publiczności przewidziano konkursy wiedzy i wyzwania sprawnościowe z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów wydarzenia, do których należy marka Textar. Podczas zlotu dostępne będzie miasteczko ruchu drogowego. Odbędą się również koncerty, występy taneczne, pokazy świateł.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę