Solaris wchodzi na indyjski rynek

Solaris
20.7.2016
Reklama
Reklama

 

Solaris Bus & Coach S.A., polski producent autobusów, nawiązał bliską współpracę z indyjską firmą JBM Group, efektem czego było utworzenie spółki joint venture JBM Solaris.

Celem nowo założonej spółki jest rozwój, sprzedaż oraz obsługa serwisowa autobusów z alternatywnym napędem (hybrydowych oraz elektrycznych) na rynku indyjskim. Rolą polskiej firmy w nowej spółce będzie rozwój, integrowanie i dostarczanie komponentów napędów alternatywnych do firmy JBM, a także dostarczenie know-how. 80 proc. udziałów w spółce joint-venture posiada indyjska firma, zaś Solaris - 20 proc.

Reklama

Zgodnie z opublikowanym dziś komunikatem pierwszy autobus wyprodukowany przez JBM Solaris powinien powstać od 12 do 18 miesięcy od założenia nowej spółki.

Nowy model będzie powstawał na konstrukcji Solarisa, przy użyciu technologi dostarczonej przez polską spółkę. Za design nadwozia i wystrój wnętrza będzie już odpowiadać indyjska strona indyjsko-polskiej spółki.

Reklama

Źródło: Informacja prasowa Solaris

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama