Milion silników serii EA211

Skoda
30.11.2016

Skoda wyprodukowała milionowy egzemplarz nowoczesnego silnika TSI z serii EA211. Mająca zastosowanie w całej Grupie Volkswagen uznana jednostka benzynowa jest produkowana przez czeską markę od 2012 roku.

Przez ostatnie cztery lata gama silników z tej rodziny produkowanych przez Skodę rozszerzyła się już do czterech wariantów pojemności, a w przyszłym roku dołączy do nich kolejny wariant: nowoczesny 1.0 TSI. Jednostki serii EA211 można znaleźć w modelach Skody FABIA, RAPID, OCTAVIA, YETI i SUPERB oraz wielu innych produktach Grupy Volkswagen. Każdego dnia 1400 pracowników wytwarza ponad 2000 jednostek tego typu.

Turbodoładowane jednostki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim typu TSI z rodziny EA211 zadebiutowały w roku 2012 jako następca popularnej rodziny EA111. Jednostki tego typu wyróżniają się szczególnie niskim zapotrzebowaniem na paliwo oraz przyjaznością środowisku dzięki szeregowi zastosowanych innowacji: zastosowano system dezaktywacji połowy cylindrów przy małym obciążeniu, a część bloku wykonana jest z aluminium, co obniża wagę całego silnika do nawet 97 kg w przypadku wersji 1.2 TSI.

Skrócono też drogę kolektora wydechowego do turbosprężarki i zastosowano rozwiązania, które pomagają lepiej zarządzać ciepłem silnika – przyspieszają jego nagrzewanie i utrzymują optymalną temperaturę pracy. Dzięki turbosprężarce i bezpośredniemu wtryskowi paliwa jednostki TSI Skody zbliżają się do zalet znanych z konstrukcji TDI – niskiego zużycia paliwa przy dużej elastyczności w szerokim zakresie obrotów – mając nad nimi przewagę wysokiego komfortu pracy oraz atrakcyjniejszych cen.

Źródło: Skoda, Mototarget.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę