Kupujesz nowe opony do swojego dostawczego Volkswagena? Chcesz uzyskać ich ubezpieczenie na 36 miesięcy?

Zanim kupisz nowe opony do dostawczego Volkswagena Volkswagen

Przebicie czy uszkodzenie opony zdarza się każdemu kierowcy, a im więcej jeździmy, np. samochodem dostawczym, ryzyko jego wystąpienia jest większe. Wymiana opony na nową wiąże się zawsze z kosztami, dlatego Volkswagen Samochody Dostawcze, podobnie jak inne marki Grupy Volkswagen, do każdej zakupionej w polskiej sieci dealerskiej nowej opony lub kompletnego koła, bezkosztowo dodaje ich ubezpieczenie. Obejmuje ono przypadki związane z przebiciem opony ostrymi przedmiotami podczas jazdy, uderzenie w krawężnik czy przebicie będące wynikiem aktu wandalizmu.

  • Bezkosztowym ubezpieczeniem opon objęte są wszystkie opony luzem lub na kole zakupione w sieci dealerskiej Volkswagen Samochody Dostawcze.
  • Ubezpieczenie obejmuje przebicia, uderzenia w krawężnik i akty wandalizmu.
  • 36 miesięczna ochrona obowiązuje nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Aby podróże Caddy, Transporterem, Crafterem, Amarokiem, Mulitivanem, czy ID. Buzzem były jeszcze bardziej komfortowe i bezstresowe, marka Volkswagen Samochody Dostawcze do każdej zakupionej u autoryzowanego dealera marki nowej opony lub kompletnego koła dołącza ich bezkosztowe ubezpieczenie. Ubezpieczenie jest ważne przez 36 miesięcy od daty zakupu i co ważne jest przypisane do samochodu, a nie do osoby, więc w przypadku sprzedaży pojazdu przechodzi na kolejnego właściciela. Nowy nabywca otrzymuje wtedy wraz z samochodem certyfikat ubezpieczenia opon.

Ubezpieczenie dotyczy wszystkich samochodów nowych, demonstracyjnych i używanych, w których nowe opony zamontowano w autoryzowanym serwisie marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Dotyczy również pojazdów, w których na życzenie klienta w tym samym serwisie zamontowano nowe opony np. o innym rozmiarze. Nie dotyczy natomiast opon i kompletnych kół należących do oryginalnego wyposażenia fabrycznego samochodu.

By uzyskać rekompensatę z ubezpieczenia uszkodzonej opony, należy zgłosić się z samą oponą i z jej certyfikatem do autoryzowanego serwisu marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Po wypełnieniu i rozpatrzeniu odpowiedniego wniosku następuje wypłata rekompensaty. W przypadku opony, która ma nie więcej niż 12 miesięcy jest to 100% jej wartości. W przypadku opon starszych kwota ta jest odpowiednio proporcjonalnie niższa. Koszty montażu natomiast zawsze zwracane są w pełnej kwocie. 

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę