Hella wyposaża minivana w światła LED

hella
19.9.2014

HELLA wyposażyła najnowszy model Mercedes-Benz klasy V w reflektory i tylne światła w technologii LED. Dodatkowo, również w system oświetlenia wewnętrznego w tej innowacyjnej technologii.

Reflektory LED opracowane w kształt skrzydła podkreślają dynamiczny przód nowego modelu Mercedesa-Benz klasy V. Pod górną ich częścią gdzie znajduje się kierunkowskaz, mieszczą się zaokrąglone światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne. Pozostałe funkcje oświetlenia generowane są przez VarioLED, moduł zaprojektowany przez specjalistów z HELLI. Wykorzystuje on system przesłon w kształcie walca z różnie kształtowanymi powierzchniami. W zależności od potrzeb, ustawienie odpowiedniej przesłony pozwala na dynamiczną regulację oświetlenia. Ten automatyczny, adaptacyjny system oświetlenia w technologii LED zmienia rodzaj oświetlenia, w zależności od warunków panujących na drodze. Korzystając z odpowiednich czujników uaktywniane są światła dzienne, miejskie o małym zasięgu, autostradowe czy oświetlenie drogowe z systemem samoczynnego skracania wiązki światła. System statycznych świateł zakrętowych zapewnia dodatkowe oświetlenie podczas parkowania, skręcania i manewrowania. Reflektory HELLI do nowej klasy V są również dostępne w wersji podstawowej z halogenowymi żarówkami.      

Reklama

Tylne lampy nowego minivana MB również zaprojektowane w technologii LED przyciągają wzrok. Światła „stopu” wykorzystują soczewki Fresnel. Technologia ta, pozwala na dokładną kontrolę rozkładu światła diod, w ten sposób, aby nie można było pomylić się przy w odczycie aktualnie uruchomionej funkcji świateł. Zabarwione na czerwono materiały z których wykonano światłowody, łatwo odróżniają się od tła, gdy są podświetlone światłem diod LED. Jednolite światło prętów światłowodowych nie powoduje zjawiska oślepienia dla kierowców jadących za nowym MB. Nowe lampy dzięki elementom LED emitują sygnały bardzo szybko co wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy.

Tylne oświetlenie jest również dostępne w wersji podstawowej, w której wszystkie funkcje są zastąpione przez tradycyjne żarówki.  

Reklama

HELLA oferuje dodatkowo oświetlenie wewnętrzne oraz kompleksowy system kontroli elementów komfortu umieszczonych w tapicerce dachu pojazdu. System wewnętrznych światełdostępnych w kolorze beżowym, czarnym lub porcelanowym podkreśla wzornictwo kokpitu samochodu ukształtowanego w formie podkowy. Pozwala szybko i bez błędów korzystać z wyposażenia auta w czasie jazdy w nocy bez efektu ograniczenia widoczności przez przednią szybę w jasno oświetlonym wnętrzu. Poza zintegrowanym systemem świateł wewnętrznych, HELLA dostarcza do nowego pojazdu MB również całą elektronikę do kompleksowego sterowania systemem komfortu zamontowanym w podsufitce auta.

Więcej o firmie na stronie: http://www.hella.com/hella-pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę