Coca-Cola nabywa 6 elektrycznych ciężarówek Volvo VNR

Coca-Cola nabywa 6 elektrycznych ciężarówek Volvo VNR Volvo

Kanadyjska Coca-Cola nabyła sześć samochodów ciężarowych Volvo VNR Electric w ramach programu pilotażowego do obsługi tras dostaw do klientów na terenie Montrealu. Sześć samochodów to pierwsze akumulatorowo-elektryczne samochody ciężarowe tej klasy we flocie Coca-Coli, która liczy 650 pojazdów ciężkich.

Coke Canada Bottling jest pierwszym kanadyjskim producentem żywności i napojów, który korzysta z samochodów ciężarowych o zerowej emisji spalin. Wszystkie sześć samochodów ciężarowych Volvo VNR Electric zostanie dostarczonych w ciągu 2023 roku.

Elektryczne samochody ciężarowe wyposażone w sześć akumulatorów mogą pokonać do 440 km na jednym ładowaniu. Aby wspomóc ładowanie swojej floty akumulatorowo-elektrycznej, firma Coca-Cola Canada instaluje również trzy ładowarki prądu stałego o mocy 150 kW z dziewięcioma dozownikami w swoim centrum dystrybucyjnym w Montrealu. Przewiduje się, że infrastruktura ładowania zostanie ukończona w czerwcu 2023 roku.

Kanadyjska Coca-Cola podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zużycia paliwa w swojej flocie poprzez elektryfikację i wykorzystanie alternatywnych źródeł paliwa. Obecnie firma posiada kilka lekkich elektrycznych pojazdów serwisowych w rejonie Montrealu i stosuje biopaliwo B20 we wszystkich ciężarówkach nowszych niż z 2012 r. Do tej pory zrównoważone działanie firmy doprowadziły ją do zaoszczędzenia ponad 1500 ton CO2.

Firma Coke Canada Bottling czyni ogromne postępy w realizacji swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska, dodając do swojej floty elektryczne samochody ciężarowe Volvo VNR Electric, które obsługują klientów z branży napojów w rejonie Montrealu. To była doskonała okazja, aby podczas Miesiąca Ziemi wspólnie z pracownikami Coke Canada uczcić ten kamień milowy w dziedzinie czystej floty – powiedział Peter Voorhoeve, Prezes Volvo Trucks North America.

Źródło: Green Car Congress

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę