Aż 1,5 mln kilometrów bez emisji spalin hybrydami Toyoty. Wyniki testu ERGO Hestii

Hybrydy Toyoty – Aż 1,5 mln kilometrów bez emisji spalin Toyota News

ERGO Hestia we współpracy z Grupą Walder, autoryzowanym dealerem Toyoty i Lexusa, przeprowadziły czteromiesięczny test wykorzystania silnika elektrycznego w codziennej jeździe hybrydowymi autami Toyoty. W tym celu obie firmy zorganizowały konkurs ekonomicznej jazdy dla pracowników korzystających z hybrydowej floty firmy ubezpieczeniowej.

Towarzystwo ubezpieczeniowe ERGO Hestia od 7 lat opiera swoją flotę służbowych samochodów na hybrydowych modelach Toyoty. Pierwsza partia 180 hybryd trafiła do mobilnych rzeczoznawców firmy już w 2016 roku. Teraz we współpracy z autoryzowanym dealerem Toyota Walder ERGO Hestia zorganizowała długodystansowy konkurs „ECO press! CO2 less”, w którym pracownicy mogli się wykazać umiejętnościami ekologicznej jazdy.

Do konkursu zgłosiło się 144 mobilnych rzeczoznawców, którzy przez cztery miesiące monitorowali parametry hybrydowej jazdy przy pomocy aplikacji MyT na telefon. W tym czasie pokonali łącznie ponad 1,5 miliona kilometrów w trybie bezemisyjnym. Poruszanie się w trybie EV, czyli wyłącznie na silniku elektrycznym stanowiło średnio 62% czasu jazdy uczestników testu. Konkurs poprzedziło zbieranie danych bazowych przez 6 miesięcy.

toyota_hybrydy_ergo_hestia Toyota News

Wspólna inicjatywa Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia i Grupy Walder pozwoliła sprawdzić, jaki dystans hybrydy Toyoty pokonują w bezemisyjnym trybie elektrycznym w codziennej jeździe. 144 uczestników konkursu przejechało łącznie ponad 1,5 miliona kilometrów bez zużycia paliwa i emisji spalin. Co więcej, rzeczoznawcy ERGO Hestia w swojej pracy poruszali się nie tylko po mieście, gdzie hybrydy są wyjątkowo oszczędne, ale także poza nim – zauważył Michał Saganowski, Dyrektor Zarządzający Toyota Walder.

Zaangażowanie mobilnych rzeczoznawców ERGO Hestia w długodystansowy test jazdy hybrydowej zaowocowało zwiększeniem umiejętności ekonomicznej jazdy, w szczególności ograniczania zużycia paliwa oraz jak najczęstszego wykorzystywania zdolności hybryd Toyoty do poruszania się w bezemisyjnym trybie elektrycznym. W ciągu tych czterech miesięcy kierowcy regularnie monitorowali swoje wyniki i testowali różne sposoby na to, by pokonać jak najwięcej kilometrów na jednym baku paliwa oraz jak najrzadziej korzystać z napędu spalinowego. Aż 60% z nich wykazało się wyraźną poprawą ekonomii jazdy będącej wynikiem zdobycia i przyswojenia nowych umiejętności. Najlepsi z nich uzyskiwali przebieg ponad 800 km na jednym 35-litrowym baku paliwa.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania pracowników ERGO Hestia w doskonalenie umiejętności ekonomicznej jazdy hybrydą i uzyskiwanie jak najlepszych wyników. Mobilni rzeczoznawcy pokonują codziennie ogromne dystanse zarówno w mieście, jak i na trasie, często w dużym pośpiechu. Mimo to średni wynik wypracowany przez wszystkich uczestników konkursu to aż 62% czasu jazdy w bezemisyjnym trybie elektrycznym. Hybrydy to optymalne samochody flotowe, które łączą niskie koszty użytkowania z komfortem prowadzenia i niezawodnością. Modele hybrydowe Toyoty odniosły w Polsce ogromny sukces i stanowią aż 72% naszej rocznej sprzedaży – skomentował Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Central Europe.

Źródło: Toyota News

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę