Jaką rolę odgrywają zielone korytarze i co jest dziś największym wyzwaniem w ich tworzeniu? Na pytanie odpowiada Girteka która buduje swoje usługi w oparciu o digitalizację i zrównoważone rozwiązania transportowe.
Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, odpowiadając na politykę zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, poszerza flotę własną z napędem na LNG.
Dział Performance Materials firmy BASF prezentuje swoją strategię osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, wyznaczając kluczowe etapy na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
Strefa Czystego Transportu w Warszawie obowiązuje w ścisłym centrum od 1 lipca. Obecnie na jej obszar nie mogą wjeżdżać samochody z silnikiem benzynowym (w tym LPG) starsze niż 27 lat lub niespełniające normy Euro 2 oraz pojazdy z silnikiem Diesla (w tym LPG) starsze niż 19 lat lub nieodpowiadające standardom normy Euro 4 – z pewnymi wyjątkami.
Na podstawie tego strategicznego partnerstwa systemy lakierów renowacyjnych Axalta, zarówno w wersji konwencjonalnej, jak i w technologii Fast Cure Low Energy (FCLE), zostaną włączone do platformy Sustainable Estimatics opracowanej przez Solera.
Od 1 grudnia 2023 r. Niemcy, jako pierwszy kraj Unii Europejskiej, zwiększyły stawki opłat drogowych. Jest to odpowiedź na unijne przepisy z 2022 r.
Zespół łączy siły z producentem oprogramowania Coral w celu zneutralizowania swoich emisji w latach 2022/23 dzięki zaawansowanej platformie kredytów węglowych
CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Flying Tiger Copenhagen, znaną na świecie siecią detaliczną, która słynie z oryginalnego i innowacyjnego asortymentu.
Posłowie są gotowi do rozpoczęcia rozmów z krajami UE na temat nowych instrumentów, których celem jest zmniejszenie emisji CO2 przez pojazdy ciężkie, w tym autobusy, ciężarówki i przyczepy.
Samochody używane lub powypadkowe są często złomowane dużym kosztem energii, nawet jeśli wiele podzespołów jest nadal sprawnych. Naukowcy z Instytutu Fraunhofera w ramach projektu EKODA opracowują alternatywę.
System klimatyzacji z CO2 zapewnia znacznie wyższy poziom komfortu niż obecnie stosowane systemy.
Firma Climeworks buduje na Islandii największą na świecie instalację do gromadzenia i przechowywania dwutlenku węgla.
Unijne przepisy dotyczące emisji CO2 to punkt zwrotny dla przemysłu motoryzacyjnego. Nadchodzące lata na zawsze zmienią oblicze motoryzacji. Dostosowanie się do nowych norm będzie wymagało szeregu czasochłonnych i kosztownych zmian, a i to nie zagwarantuje braku kar w przypadku przekroczenia ustalonych limitów.
Spadek wartości produkcji z 20 do 14 miliardów euro, utrata 55 tysięcy miejsc pracy i niższa o 2 miliardy euro wartość eksportu - takich konsekwencji spodziewa się branża części motoryzacyjnych, jeżeli wejdą w życie unijne propozycje zmniejszenia emisji CO2 przez nowe samochody.
Niezależna komisja francuskich eksertów wzięła pod lupę auta od PSA. Są już wyniki.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?