CEVA Logistics wyłącznym partnerem łańcucha dostaw Flying Tiger Copenhagen

CEVA Logistics partnerem łańcucha dostaw Flying Tiger CEVA Logistics

CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Flying Tiger Copenhagen, znaną na świecie siecią detaliczną, która słynie z oryginalnego i innowacyjnego asortymentu. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w transporcie drogowym w Wielkiej Brytanii. Dla obu firm to strategiczne partnerstwo jest ważnym krokiem w rozwoju wyjątkowej jakości usług i produktów dla klientów. 

  • CEVA odpowiada za organizację dostaw drogowych produktów Flying Tiger
  • Wspólne zaangażowanie w zrównoważone operacje
  • Kluczowe znaczenie elastyczności CEVA w skalowaniu operacji podczas szczytów sprzedażowych

Flying Tiger Copenhagen opiera współpracę na zasadach etycznego prowadzenia biznesu, a odpowiedzialność za środowisko jest integralną częścią całego łańcucha wartości – od magazynowania, poprzez funkcjonowanie sklepów, aż do końca cyklu życia produktów. Zadaniem CEVA Logistics jest więc także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenie wykorzystania opakowań, w tym pierwotnych i plastikowych. 

CEVA Logistics wyłącznym partnerem łańcucha dostaw Flying Tiger Copenhagen zdjęcie w treści artykułu

Inwestycje w zrównoważone inicjatywy stanowią integralną część procesu ciągłego doskonalenia. Zespół CEVA na bieżąco monitoruje przepływy Flying Tiger Copenhagen, optymalizując  operacje i dostosowując je do rozwoju infrastruktury klienta. Proces obejmuje wszystkie kluczowe obszary operacyjne, co ma zapewnić wzajemne korzyści obu partnerom, a jednocześnie wspierać stabilność wydajności operacyjnej CEVA.

Flota drogowa o niskiej emisji CO2

Dostosowując flotę do niskiej emisji CO2, CEVA w Wielkiej Brytanii korzysta z 210 pojazdów napędzanym HVO i posiada 12 zbiorników przeznaczonych do przechowywania hydrorafinowanego oleju roślinnego (HVO). Obecnie firma wykorzystuje ponad 350 tys. litrów HVO miesięcznie. W ciągu nadchodzących miesięcy CEVA planuje zainstalowanie kolejnych 8 zbiorników, co znacznie zwiększy wykorzystanie tego biopaliwa. W 2022 r. CEVA zużyła ponad 2,8 mln litrów HVO a w 2023 r. ponad 3,2 mln.

CEVA Logistics instaluje też stacje ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 14 kWh w 22 lokalizacjach, do samochodów osobowych i dostawczych. Trzy z nich będą wyposażone w ładowarki o mocy 22 kWh i wyższej, a kolejne są sprawdzane pod kątem montażu ładowarek o dużej mocy do pojazdów użytkowych. Dodatkowo, CEVA zakończyła testy pojazdu elektrycznego o masie 18 ton, prowadzone w ramach sieci drogowej i kolejowej. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma planuje rozpoczęcie kolejnych badań, a w dalszej perspektywie przejście na samochody elektryczne. 

CEVA Logistics już pierwszego dnia udowodniła nam, że jest niezawodnym dostawcą usług logistycznych. Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych dostaw odwiedzono wszystkie nasze sklepy, co zapewniło płynne wdrożenie i od tego momentu CEVA dostosowuje się do zmiennych potrzeb naszego biznesu w Flying Tiger Copenhagen. Komunikacja jest bardzo dobra, a opinie ze sklepów pozytywne. W ciągu pierwszych trzech miesięcy uruchomiliśmy dwa nowe sklepy i wdrożyliśmy dwa oddzielne harmonogramy dostaw przed intensywnym okresem sprzedażowym. Z entuzjazmem będziemy obserwować jak w nadchodzących miesiącach rozwinie się nasze partnerstwo – powiedział Amie Costello, dyrektor handlowy na Wielką Brytanię i Irlandię, Flying Tiger Copenhagen.

Pasja, zaangażowanie i odporność zespołu Ground&Rail CEVA Logistics są tym, co leży u podstaw naszej obietnicy „Responsywnej Logistyki”. Cieszymy się, że możemy współpracować z Flying Tiger Copenhagen, a dzięki bardzo udanej implementacji, utrzymywać wysoki poziom obsługi klienta i wydajności operacyjnej. Wierzę, że to odzwierciedla doskonałą współpracę naszych firm od początku projektu, i w rezultacie nasze partnerstwo nadal będzie się rozwijać. Ponadto, będziemy kontynuować nasze działania na rzecz budowania bardziej zrównoważonego modelu przez rozszerzanie naszych flot i linii produktowych o kolejne pojazdy elektryczne i napędzane HVO – podkreśla Paul Farr, dyrektor zarządzający Ground & Rail, CEVA Logistics.

Źródło: CEVA Logistics

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę