Nissan Formula E Team zamierza zrównoważyć emisję CO2

Nissan Formula E Team zamierza zrównoważyć emisję CO2 Nissan

Nissan Formula E Team, w ramach partnerstwa z firmą Coral z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą biotechnologiczną VAXA Technologies w celu zrównoważenia emisji dwutlenku węgla wygenerowanych przez zespół podczas 9. sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA

Firma Coral, która specjalizuje się w skutecznym kompensowaniu emisji dwutlenku węgla, opublikowała raport na temat całkowitej emisji dwutlenku węgla (CO2e) przez zespół Nissana w latach 2022/23. Uwzględnia on podróże, odpady i zużycie energii w fabryce. W ramach zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także zobowiązania do ograniczenia generowanych emisji, Nissan Formula E Team skompensuje 100% własnych emisji CO2e z sezonu 9. w 2024 roku.

W tym celu zespół współpracuje z firmą Coral, aby zakupić offsety od VAXA Technologies. Ta innowacyjna firma z sektora biotechnologii produkuje Islandzką Ultra Spirulinę (IUS) w zweryfikowanym procesie ujemnej emisji dwutlenku węgla, który przekształca czystą energię w żywność (E2F) z wykorzystaniem zasobów z sąsiedniej elektrowni geotermalnej.

Jak dowodzi niedawna publikacja Uniwersytetu Cambridge, Islandzka Ultra Spirulina wykorzystuje zaledwie 0,0001% gruntów i zużywa 0,015% wody w porównaniu z tym, co jest potrzebne do konwencjonalnej produkcji wołowiny. Kredyty zakupione przez zespół Nissana w Formule E przyczynią się do realizacji programów wzbogacania żywności Impact Nutrition ACTION realizowanych przez firmę VAXA w krajach rozwijających się w Afryce, Azji i Ameryce Południowej, we współpracy z renomowanymi organizacjami pozarządowymi. Celem jest poprawa sytuacji osób dotkniętych problemem niedoborów żywieniowych w tych regionach. Realizacja tego przełomowego projektu technologicznego pozwoli zaoszczędzić ponad 100 milionów ton CO2e w ciągu najbliższych 15 lat, przy jednoczesnym dostarczeniu żywności tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Nissan Formula E Team zamierza zrównoważyć emisję CO2 zdjęcie w treści artykułu

Kompensacja emisji z sezonu 9. jest pierwszym krokiem w ramach partnerstwa podpisanego przez Nissan Formula E Team i firmę Coral w październiku 2023 roku. Następnie Coral pomoże zespołowi w analizie, monitorowaniu, redukcji i kompensacji emisji w sezonie 10. W tym celu wykorzysta swoją technologię, która stanowi połączenie zaawansowanych narzędzi, takich jak AI i blockchain. Platforma firmy Coral zapewnia pełną przejrzystość i możliwość audytu każdego kredytu wysokiej jakości nabywanego przez zespół Nissana w Formule E. Dzięki temu wszystkie emisje są kompensowane i w pełni oceniane zgodnie z globalnymi standardami monitorowania emisji.

W ten sposób Nissan potwierdza swoje zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej i produkcji pojazdów bezemisyjnych do 2050 r., a także swoją strategię Ambition 2030, w której ramach udział pojazdów elektrycznych wśród wszystkich modeli marek Nissan i INFINITI na całym świecie ma wzrosnąć do ponad 55% do końca dekady, przy jednoczesnym tworzeniu globalnego ekosystemu wspierającego zrównoważone rozwiązania dla wszystkich.

Ponadto, po potwierdzeniu udziału w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA co najmniej do 2026 roku, Nissan Formula E Team otrzymał niedawno 3-gwiazdkową akredytację środowiskową FIA na drugi rok, co dodatkowo podkreśla zaangażowanie zespołu w redukcję emisji CO2e.

Od momentu nawiązania współpracy z firmą Coral zależy nam na pełnej przejrzystości działań, które musimy podjąć, aby ograniczyć wpływ zespołu Nissan Formula E Team na środowisko. Dzięki ich technologii udało nam się precyzyjnie obliczyć nasz ślad węglowy z sezonu 9., a jednocześnie zyskaliśmy absolutną pewność, że poprzez inwestycję we w pełni zweryfikowany projekt kompensujemy za pośrednictwem niezawodnej platformy wszystkie nasze emisje za pomocą wysokiej jakości kredytów. Projekt VAXA Impact proponuje innowacyjne rozwiązanie w zakresie jednego z głównych czynników przyczyniających się do zmian klimatycznych – hodowli zwierząt – i cieszymy się, że możemy w niego zainwestować. Ich praca wykracza również poza ramy zrównoważonego rozwoju, ponieważ programy mają na celu ograniczenie niedoborów żywieniowych w krajach rozwijających się. To kolejny wielki krok w kierunku osiągnięcia przez nasz zespół celu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla – powiedział Tommaso Volpe, dyrektor zarządzający i szef zespołu Nissana w Formule E.

Nissan Formula E Team zamierza zrównoważyć emisję CO2 zdjęcie w treści artykułu

Nissan Formula E Team to idealny partner dla firmy Coral. Cieszymy się, że już za kilka tygodni będziemy mogli pokazać namacalne rezultaty naszej współpracy, dzięki czemu pomożemy zespołowi zrównoważyć cały ślad węglowy z sezonu 9. Równie satysfakcjonujące jest wspieranie tego przełomowego offsetu w ramach projektu VAXA Impact, który na nowo definiuje kwestie związane z żywnością i odżywianiem – powiedział Daniele Sileri, założyciel i dyrektor ds. strategii, Coral.

Źródło: Nissan

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę