Jak najnowsze rozwiązania filtracyjne wpływają na pracę warsztatu i obsługę klienta?
Wymiana łożyska, a w szczególności całej piasty zazwyczaj nie stanowi większej trudności dla mechaników. Problemem staje się sytuacja, gdy po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów łożysko ponownie zaczyna huczeć.
Jak wynika z najnowszego badania CLEPA – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych i McKinsey, aż 42% z nich spodziewa się braku rentowności w 2025 roku.
Zaawansowane układy oczyszczania spalin zgodne z normami Euro 5, a przede wszystkim Euro 6, przyczyniły się w ostatnich latach do skomplikowania budowy silnika spalinowego.
W 2010 roku Delphi Team Club (DTC) zadebiutował jako pionierski program lojalnościowy w branży motoryzacyjnej, wyznaczając nowe standardy w automatyzacji i cyfryzacji.
Wybór komponentów zawieszenia pneumatycznego to kluczowa decyzja wpływająca na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Części oryginalne, choć wysokiej jakości, często kosztują znacznie więcej niż zamienniki. Tanie podróbki mogą natomiast szybko zawieść, powodując kosztowne awarie.
Wprowadzając na rynek nowe tarcze do cięcia 3M Cubitron 3, firma 3M po raz kolejny wyznacza nowe standardy w technologii szlifowania.
Szybkość, precyzja, elastyczność i energooszczędność – to czynniki kluczowe dla Bosch przy produkcji złożonych części metalowych, które firma wykorzystuje wewnętrznie, jak i dostarcza klientom zewnętrznym.
30. Targi Agrotech zgromadziły w tym roku licznych wystawców i odwiedzających. Komisja Konkursowa oceniła produkty i aranżacje przestrzeni targowych.
W bogatej ofercie olejów silnikowych Motul można znaleźć produkty przeznaczone do praktycznie wszystkich typów silników samochodów osobowych – od codziennej eksploatacji, przez dynamiczną jazdę, aż po najbardziej ekstremalne warunki sportowe.
Czujniki prędkości obrotowej kół (czujniki ABS) są niezastąpionym elementem systemów antyblokujących hamulce.
Wymiana kół to rutynowa czynność, która jest wykonywana codziennie w warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych.
Prawidłowa kalibracja i systematyczna konserwacja wyważarek do kół to kluczowe czynniki, które wpływają na dokładność pomiarów oraz długoterminową niezawodność tych urządzeń.
Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że światła mijania lub drogowe w ich aucie świecą zbyt słabo. Niestety właśnie z tego powodu dochodzi czasem do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Współczesna technologia motoryzacyjna ciągle ewoluuje, a pasjonaci samochodów poszukują kolejnych sposobów na poprawę osiągów i komfortu użytkowania swoich pojazdów.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?