ZF inwestuje w platformę CarPay-Diem do mobilnego tankowania i płatności za ładowanie pojazdów

ZF dostosowuje strategię tankowania do warunków rynkowych ZF

ZF i CarPay-Diem prezentują strategiczną inwestycję firmy ZF, która umacnia wiodącą pozycję CarPay-Diem i rozwija kolejne usługi dla klientów flotowych 
 

  • ZF Aftermarket kontynuuje transformację w kierunku dostawcy usług mobilnych, oferując usługi cyfrowe i wsparcie w zakresie nowej mobilności.
  • CarPay-Diem umożliwia każdej aplikacji mobilnej  lub podłączonemu pojazdowi aktywację pompy paliwowej  albo słupka do ładowania.
  • ZF ułatwia zarządzającym flotami efektywną obsługę mieszanych flot pojazdów elektrycznych i o napędzie tradycyjnym, wspierając w ten sposób płynne przejście w kierunku e-mobilności.

Udział firmy ZF wzbogaca ofertę flotową firmy i wzmacnia jej pozycję jako lidera rynku części zamiennych, który dostarcza i rozwija rozwiązania cyfrowe, towarzyszące pojazdom w całym ich cyklu życia.

Skalowalna platforma mobilnego tankowania i marketingu cyfrowego CarPay-Diem, opracowana przez luksemburską firmę Kwalyo,  od momentu uruchomienia w 2019 roku przetworzyła z powodzeniem ponad 3 mln mobilnych transakcji paliwowych. Firma łączy działalność B2B i B2C, nie tylko wspierając sprzedawców paliw i wystawców kart w ich wysiłkach na rzecz cyfryzacji, ale także pozwalając dostawcom oprogramowania OEM i aplikacji mobilnych na zapewnienie wyjątkowych rozwiązań operatorom flot i kierowcom.

Platforma CarPay-Diem buduje obecnie największą w Europie sieć stacji paliwowych i ładowarek EV obsługujących transakcje mobilne. Inwestycja firmy ZF pomoże zbudować wyjątkową pozycję technologii CarPay-Diem w programie działań na rzecz rozwoju nowej generacji tankowania i ładowania pojazdów, poprzez integrację z aplikacjami  w systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu. Dzięki integracji usług CarPay-Diem z rozwiązaniami telematycznymi firmy ZF tysiące podłączonych pojazdów będzie mogło korzystać z cyfrowych kart paliwowych do natychmiastowej aktywacji pomp paliwowych i ładowarek EV.

W dynamicznie zmieniającym się świecie floty stają przed licznymi wyzwaniami. Muszą stale dostosowywać strategię tankowania  do warunków rynkowych i dążyć do uzyskania dostępu do dokładnych danych księgowych, aby zapewnić maksymalną efektywność działania. Integrując mobilne rozwiązanie do tankowania i płatności  za energię w pojeździe, firma ZF Aftermarket zapewnia nie tylko wygodę dla kierowcy, ale także natychmiastowy przejrzysty ogląd kosztów paliwa i wyższą wydajność operacyjną dla zarządzającego flotą. Dotyczy to również eksploatacji flot mieszanych (ICU i EV)  i dlatego jest ważnym wsparciem dla płynnego przejścia ku flocie wyłącznie elektrycznej.

Cyfryzacja branży paliwowej i ładowania EV jest kluczowym elementem przyspieszenia transformacji energetycznej – stwierdza Frédéric Stiernon, dyrektor generalny Kwalyo i dodaje: – Jesteśmy dumni, że możemy dzielić ten pogląd z naszym partnerem.  ZF zapewnia CarPay-Diem dostęp do tysięcy podłączonych pojazdów  w całej Europie, które zapewnią istotne oszczędności w wydatkach  na paliwo, dzięki skutecznemu połączeniu telematyki ZF i usług CarPay-Diem

Dzięki tej inwestycji możemy zrealizować kolejny strategiczny krok  w naszej sieci partnerskiej, którego celem jest umożliwienie klientom efektywnego zarządzania flotami, optymalizacji kosztów i znacznego zmniejszenia śladu węglowego – komentuje Phillippe Colpron, Dyrektor ZF Aftermarket i wiceprezes Grupy ZF – Dla ZF inwestycja w cyfrowy system płatności za energię stanowi istotne rozszerzenie już aktywnych źródeł danych, które posiadamy, w celu opracowania kolejnych wartościowych usług dla naszych klientów flotowych – wspólnie z naszymi partnerami – dodaje Colpron

Źródło: ZF

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę