UFI Filters zaostrza środki w walce z podrobionymi produktami

UFI Filters zaostrza środki w walce z podrobionymi filtrami UFI Filters
14.3.2022

UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, kontynuuje walkę ze zjawiskiem podrabiania części zamiennych. Firma zaostrza środki kontroli i rozszerza działalność w dziedzinie Internet Business Intelligence na poziomie globalnym we współpracy z CONVEY, wiodącym dostawcą usług z zakresu kontroli w Internecie i ochrony marek.

 

  • Firma pracuje nad wzmocnieniem działań mających na celu zwalczanie obrotu nielegalnymi towarami, który jest globalnym zjawiskiem dotykającym wielu sektorów gospodarki
  • Doświadczenia ostatnich lat umożliwiły rozszerzenie międzynarodowych środków kontroli
  • Specjalne szkolenia celne prowadzone są ze szczególnym uwzględnieniem filtrów o wysokiej zdolności separacji wody „ONE”

Działania monitorujące wdrożone przez CONVEY i UFI Filters doprowadziły do zablokowania ponad 2,5 mln nielegalnych transakcji na największych światowych rynkach. System kontroli i eliminowania tego typu działań na wstępnym etapie pozwala zminimalizować możliwość dalszego rozprzestrzeniania się podróbek.

Dzięki rozwojowi usługi kontroli w internecie, obejmującej rynki na całym świecie, firma UFI Filters doprowadziła do usunięcia ponad 8 tys. reklam z 33 platform typu e-commerce, zapobiegając potencjalnemu obrotowi ponad 5 mln euro w handlu podrobionymi towarami.

Od 1972 roku UFI Filters podejmuje kroki mające na celu ochronę produktów i znaków towarowych poprzez rejestrowanie na światowych rynkach swoich marek i patentów, których liczba wynosi obecnie 268, a także ochronę celną, polegającą na zgłaszaniu zasobów własności intelektualnej Grupy w organach celnych
poszczególnych krajów. Dodatkowo prowadzone są szkolenia w agencjach celnych, poświęcone w szczególności najczęściej podrabianym produktom, m.in. z serii UFI Filters „ONE”.

Filtry „ONE” są niezbędne dla zapewnienia ochrony silnika przed pozostałościami wody w oleju napędowym. Dzięki szczególnym właściwościom produkty UFI Filters są wybierane przez 95% producentów pojazdów na całym świecie. Filtry „ONE” są również dostępne w katalogu Aftermarket firmy, oferując najwyższą jakość klientom na rynku wtórnym. Zaangażowanie UFI Filters w ustalanie i zwiększanie standardów filtracji potwierdza członkostwo firmy w Komitecie Technicznym ISO.

W związku z dużym znaczeniem produktów „ONE”, firma UFI Filters przygotowała opracowanie pokazujące różnice pomiędzy filtrem oleju napędowego UFI Filters 24.ONE.01 a podróbkami dostępnymi na rynku do samochodów Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Fiat, Ford, Lancia, Opel, Peugeot i Vauxhall.

Poziom obecności wody w oleju napędowym jest regulowany przez normę europejską EN 590 i nie może przekraczać maksymalnej wartości 200 ppm. Jednak ilość i wielkość cząsteczek wody, które muszą zostać oddzielone od oleju napędowego, bywają różne i zależą od producenta samochodu. Dlatego warto polegać
na firmie UFI Filters, mającej wieloletnie doświadczenie na rynku oryginalnego wyposażenia. To daje dodatkową gwarancję, że oferowane przez nią filtry spełniają najwyższe standardy separacji wody, nawet w warunkach trudniejszych niż te określone przepisami. Dotyczy to nie tylko zanieczyszczonego oleju napędowego, ale również biopaliw. Filtry UFI są projektowane z wykorzystaniem innowacyjnych materiałów FormulaUFI i produkowane w zaawansowanym procesie technologicznym. Dzięki temu spełniają one również wysokie standardy filtracji w odniesieniu do biokomponentów np. w takich paliwach jak biodiesel B30 PME, wprowadzony niedawno w Azji Południowo-Wschodniej, który zawiera do 30% oleju palmowego.

Filtry niskiej jakości lub podrobione, zawierające medium z plisowanego papieru lub inne niewłaściwe materiały, nie spełniają funkcji oddzielania wody z oleju napędowego lub robią to w niewystarczającym stopniu. Systemy filtracyjne UFI Filters wykorzystują tylko najbardziej zaawansowane rozwiązania, skuteczne
wobec tzw. złych paliw oraz biodiesli, i są produkowane przy użyciu najlepszych surowców i technologii.

Zakup filtra niskiej jakości pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale może doprowadzić do uszkodzenia układu wtryskowego, co w przypadku osób używających samochodów zawodowo oznacza starty finansowe.

Luca Autelli, Chief Legal and Human Resources Officer w UFI Filters, komentuje: „Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie udało nam się już osiągnąć w walce z podróbkami, ale musimy kontynuować nasze wysiłki i zachować wysoką czujność. Przy tej okazji chciałbym prosić klientów i wszystkich kierowców o dużą
ostrożność, ponieważ pojawiają się doniesienia o dystrybutorach oleju napędowego z paliwem zawierającym pozostałości wody, które jest niebezpieczne dla układów wtryskowych. W takich przypadkach oryginalne produkty UFI Filters, zapewniające najwyższy stopień separacji wody z paliwa, mogą robić naprawdę dużą
różnicę. Dlatego zachęcamy wszystkich do zakupu oryginalnych produktów UFI Filters poprzez oficjalne sieci dystrybucji specjalizujące się w materiałach filtracyjnych”.

Źródło: UFI Filters

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę