Trzy platynowe oceny bezpieczeństwa Euro NCAP dla modeli dostawczych Ford Pro

Euro NCAP dla modeli dostawczych Ford Pro Ford

Nowy kompaktowy Transit Connect 1,2 z gamy modeli Ford Pro otrzymał platynową ocenę, w testach bezpieczeństwa samochodów, przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów Euro NCAP.

Jest to najwyższy możliwy do osiągnięcia wynik, uzyskany w testach, które odbywały się według najnowszych, rygorystycznych standardów Euro NCAP.
 
Wynik Transita Connect oznacza, że Ford Pro dysponuje obecnie trzema najwyżej ocenianymi samochodami dostawczymi w rodzinie modeli Transita najnowszej generacji. Również nowy Transit Custom 2,3 i Transit Courier 2,4 zdobyły Platinum Award w zakresie bezpieczeństwa, przyznaną według najnowszych norm Euro NCAP 2024.

Transit Connect; źródło: Ford

Wiemy, że wielu naszych klientów spędza długie dni w drodze i często przewozi ciężkie ładunki. Bezpieczeństwo w takich okolicznościach jest dla nich szczególnie ważne. Najnowsze wyniki Euro NCAP dowodzą, że firmy mogą zaufać Fordowi Pro, który zapewnia odpowiednią ochronę zarówno ładunków, jak i kierowców, by mogli realizować dostawy dla swoich klientów i bezpiecznie wracać do domu po pracy – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie.          

Transit Courier Cactus; źródło: Ford

Działania Ford Pro, których celem jest zapewnienie kierowcom bezpieczniejszej i wydajniejszej pracy, wykraczają poza zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, montowane w pojazdach. Ford Pro Telematics 6 oferuje możliwość korzystania z doradztwa w kabinie i dzielenia się spostrzeżeniami na temat jazdy, natomiast alerty inteligentnej obsługi technicznej FORDLiive mają za zadanie ostrzegać właścicieli o drobnych usterkach pojazdu, dzięki czemu można je usunąć, zanim staną się poważniejszymi problemami. 

Źródło informacji: Ford Media

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę