Teraz w portfolio ZF Aftermarket: zestawy naprawcze do elektrycznego napędu osi dostosowane do potrzeb klienta

Zestawy naprawcze do elektrycznego napędu osi ZF

ZF Aftermarket przenosi swoją ofertę elektrycznych układów napędowych na wyższy poziom: Po produktach z segmentu konserwacji, takich jak płyny ZF Lifeguard e-Fluids opracowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, dostępne są już pierwsze produkty z obszaru napraw. Dzięki nowym zestawom naprawczym niezależne warsztaty mają teraz dostęp do specjalnych części zamiennych do elektrycznych napędów osi.
 

  • ZF Aftermarket umożliwia niezależnym warsztatom przeprowadzanie napraw elektrycznych napędów osi.
  • Specjalnie skompilowane zestawy do 43 różnych zadań naprawczych są już dostępne.
  • Wszystkie naprawy można wykonać bez demontażu napędu elektrycznego.

Silniki elektryczne są uważane za szczególnie odporne na zużycie i mają tylko kilka ruchomych części w porównaniu z silnikami spalinowymi. Błędem byłoby jednak wyciąganie z tego wniosku, że samochody elektryczne nie będą wymagały żadnych napraw układów napędowych. Po latach użytkowania może tu również dojść do uszkodzenia podzespołów – czy to z powodu zabrudzenia lub korozji punktów styku, utraty szczelności, uszkodzenia przez zwierzęta czy wypadków.

Często nie dotyczy to głównych podzespołów, takich jak silnik elektryczny lub układy elektroniczne, a jedynie części peryferyjnych, takich jak czujniki, wtyczki, obudowy lub przewody. Do tej pory części zamienne były dostępne tylko u producenta samochodu, ponieważ większość samochodów elektrycznych była nadal objęta gwarancją producenta. Zmienia się to jednak wraz ze z wiekiem pojazdów.

Niezależne warsztaty coraz częściej zajmują się naprawami samochodów elektrycznych i potrzebują do tego odpowiednich części zamiennych. Jako jeden z wiodących producentów napędów elektrycznych na świecie, ZF po raz pierwszy udostępnia swoje produkty niezależnemu rynkowi części zamiennych za pośrednictwem swojego działu aftermarket. Początkowo są to specjalnie opracowane zestawy dla łącznie 43 scenariuszy napraw elektrycznych napędów osi. Dzięki nowym zestawom warsztaty będą mogły przeprowadzać na przykład następujące naprawy:

  • Wymiana nieszczelnych połączeń płynu chłodzącego
  • Naprawa uszkodzonych blokad postojowych
  • Wymiana mocowań silnika (np. po wypadku)
  • Wymiana czujników prędkości lub temperatury
  • Wymiana wałów napędowych

Zestawy zawierają wszystkie części zamienne, elementy mocujące i narzędzia wymagane do danej naprawy. Ważna uwaga: Żadna z powyższych czynności nie wymaga demontażu silnika elektrycznego ani elektrycznego napędu osi. Jednak Właściele warsztatów muszą upewnić się, że tylko mechanicy przeszkoloni w zakresie wysokiego napięcia będą wykonywać powyższe prace. Aby odłączyć napięcie od pojazdu w celu wykonania naprawy, konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Niezbędny kurs szkoleniowy jest dostępny w ZF Aftermarket oprócz wielu innych dla różnych grup docelowych.

43 zestawy naprawcze elektrycznego napędu osi firmy ZF Aftermarket są już dostępne do zamówienia i zostaną po raz pierwszy zaprezentowane publicznie na targach Automechanika Shanghai, które odbędą się w dniach 29 listopada – 2 grudnia 2023 roku. Dokładna zawartość poszczególnych zestawów naprawczych i wszystkich modeli pojazdów, dla których są one dostępne, można znaleźć w internetowym katalogu produktów ZF Aftermarket lub w tej broszurze. ZF Aftermarket zaplanował w przyszłości kolejne zestawy naprawcze dla różnych producentów pojazdów.

Źródło: ZF
 

Źródło: ZF

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę