TARGOR-TRUCK Sp. z o.o. Ambasadorem IVECO

Kolejna odsłona cyklu „Ambasador IVECO" Iveco

IVECO Poland przedstawia kolejną polską odsłonę cyklu „Ambasador IVECO", którego celem jest podnoszenie świadomości wartości marki i jej znaczenia dla branży transportowej w wielu obszarach, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju. Do tej ważnej inicjatywy dołączyła firma TARGOR-TRUCK Sp. z o.o.

W ubiegłym roku IVECO zainaugurowało w Polsce program „Ambasador IVECO", udzielając głosu Klientom, Partnerom biznesowym i entuzjastom, którzy dzielą wartości marki w różnych tematach i doceniając ich osiągnięcia. Ze względu na głębokie zaangażowanie marki w dekarbonizację transportu, szczególna uwaga programu zwrócona jest na kluczowe obszary związane ze zrównoważonym transportem, zmniejszeniem emisji oraz gospodarką obiegu zamkniętego.

W kolejnej odsłonie cyklu „Ambasador IVECO" przedstawiamy firmę TARGOR-TRUCK z Ostrołęki, która od kilku już lat intensywnie inwestuje we flotę ciągników siodłowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG), wychodząc na przeciw nie tylko oczekiwaniom swoich klientów, ale także realizując misję rozwoju biznesu w duchu ekologii. TARGOR-TRUCK to firma rodzinna, którą wspólnie zbudowali ojciec i syn, Kazimierz i Piotr Rutkowscy. Pierwszym zachodnim pojazdem ciężarowym zakupionym do firmy w latach osiemdziesiątych było IVECO Turobstar, który ze względu na swoją solidność i niezawodność zbudował zaufanie firmy do marki IVECO.

Samochody ciężarowe marki IVECO zagościły w naszej firmie w większej liczbie ponownie w roku 2015. Wówczas kupowaliśmy pojazdy z silnikami Diesla. W związku z oczekiwaniami naszych klientów oraz nowym ustawodawstwem związanym z transformacją energetyczną pojawiła się potrzeba zakupu samochodów neutralnych dla środowiska. Nasz wybór padł na ciągniki siodłowe IVECO zasilane LNG. Z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że był to właściwy wybór – mówi Piotr Rutkowski, Prezes Zarządu TARGOR-TRUCK.

- Dążenie do dekarbonizacji jest niezbędnym elementem działania nowoczesnej firmy transportowej, jaką jest TARGOR-TRUCK. Posiadamy flotę samochodów IVECO zasilanych gazem LNG z możliwością płynnego przejścia na bioLNG. W perspektywie kilku lat na pewno intensywnie zagoszczą w procesie transportowym pojazdy elektryczne, a w przyszłości także pojazdy z napędem wodorowym. IVECO jest partnerem przygotowanym na te wszystkie drogi do zielonej przyszłości – dodaje Piotr Rutkowski.

Partnerska współpraca z firmą TARGOR-TRUCK jest dla nas powodem do dumy. Cieszymy się, że poprzez nasze innowacyjne rozwiązania transportowe możemy przyczyniać się do sukcesu firmy i wspólnie podążać drogą zmian – powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland & Ukraine

Źródło: IVECO

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę