Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła pozwala na szybkie i pewne usunięcie zabrudzeń

Tarcze hamulcowe Textar TMD Friction
29.5.2020

Jedną z przyczyn hałasów w układzie hamulcowym są drgania powstające w czasie hamowania, które przenoszą się na poszczególne elementy układu. Tarcze hamulcowe Textar produkowane są z zachowaniem wyjątkowej precyzji, by maksymalnie ograniczyć powstawanie dźwięków z układu hamulcowego.

Tarcze Textar charakteryzują się optymalnym biciem bocznym, a różnice grubości tarczy na obwodzie zredukowane są do minimum. Zachowanie tolerancji bicia ułatwia szybsze cofanie klocków hamulcowych po zwolnieniu pedału hamulca. Po wymianie tarcz hamulcowych zawsze należy sprawdzić luz roboczy pomiędzy klockami a tarczą hamulcową. W ten sposób można uniknąć przegrzewania układu oraz nadmiernego zużycia klocków hamulcowych.

Powiązane firmy

Jednak nawet najwyższej jakości tarcza hamulcowa nie będzie właściwie pracowała, jeżeli przed jej montażem piasta koła nie zostanie dokładnie oczyszczona. Wystarczy niewielka ilość rdzy lub innych zabrudzeń na piaście koła, żeby powstało niepożądane bicie tarczy hamulcowej oraz zmniejszyła się powierzchnia jej styku z piastą. A to bezpośrednio przekłada się na bicie boczne tarczy oraz hałasy w układzie hamulcowym.

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła to narzędzie montowane na powszechnie stosowany w warsztatach klucz udarowy 1/2". Pozwala na szybkie i łatwe oczyszczenie piasty koła. Przed montażem tarczy hamulcowej, powierzchnia styku musi być idealnie oczyszczona, po prostu musi się błyszczeć. Należy uważać, by w wyniku niewłaściwego sposobu czyszczenia nie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni piasty. W każdym przypadku mechanik po montażu tarczy hamulcowej powinien przy pomocy czujnika zegarowego sprawdzić jej bicie.

– Nasz przyrząd umożliwia łatwe czyszczenie piasty koła – mówi Wojciech Sokołowski, doradca techniczno – handlowy firmy TMD Friction w Polsce. – Efekt robi wrażenie, ponieważ zapewnia optymalny poziom bicia bocznego tarczy hamulcowej Textar. To przekłada się na ograniczenie do minimum liczby reklamacji wynikających z pogorszenia komfortu hamowania i niewłaściwej pracy układu hamulcowego – dodaje.

Tarcza Textar do czyszczenia piasty koła to narzędzie wysokiej jakości i umożliwia wielokrotne czyszczenie przy minimalnym zużyciu. Narzędzie dostępne jest w sieciach dystrybucyjnych produktów marki Textar. Dokładny opis tarczy jest dostępny w katalogu online Textar Brakebook na stronie www.brakebook.com (numer referencji: TEX1018). Marka Textar oferuje całą serię profesjonalnych narzędzi przeznaczonych do serwisowania układów hamulcowych. Oferta ponad 27 narzędzi Textar została opracowana specjalnie pod kątem potrzeb warsztatowych. Dzięki temu praca przy serwisowaniu elementów układu hamulcowego jest bezpieczniejsza, szybsza i bardziej precyzyjna.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę