Škoda przedstawia wnętrza nowych generacji modeli Kodiaq i Superb

Škoda przedstawia wnętrza nowych modeli Kodiaq i Superb Škoda

Choć na światowe premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb musimy jeszcze trochę poczekać, Škoda po raz kolejny zaspokaja ciekawość klientów i prezentuje całkowicie przeprojektowane wnętrza pojazdów. Zmiany dotyczą cyfrowego kokpitu, wyświetlacza head-up oraz centralnego ekranu systemu Infotainment. Dźwignia zmiany biegów DSG została przeniesiona na kolumnę kierownicy, a konsola środkowa oferuje teraz więcej schowków. Ponadto, obsługę samochodu ułatwiają inteligentne elementy Škoda Smart Dials. W trosce o środowisko Škoda wykorzystuje teraz w obu modelach tapicerkę wykonaną w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

Wnętrza oferowane przez Škodę to synonim intuicyjności, prostoty, skupienia na kliencie oraz inteligentnych rozwiązań. Nasza najnowsza innowacja, Škoda Smart Dials, poszerzyła intuicyjne opcje kontroli nad funkcjami samochodu, łącząc najlepsze cechy obu światów: fizyczne sterowanie i cyfrowe wyświetlacze. Nowe wnętrza modeli Kodiaq i Superb są teraz wyposażone w duży ekran, dźwignię zmiany biegów montowaną na kolumnie kierownicy oraz uporządkowaną konsolę środkową. W połączeniu te udoskonalenia tworzą bardzo przestronne i przytulne wnętrze, które nie tylko przyciąga wzrok, ale także jest niezwykle praktyczne.

Peter Olah, Kierownik Projektowania Wnętrz w Škoda Auto.

Innowacyjne funkcje dla jeszcze większego komfortu

Škoda przeprojektowała wnętrza obu nadchodzących modeli, uwzględniając w tym procesie udoskonalenia kierownicy, zestawu wskaźników, deski rozdzielczej i elementów dekoracyjnych. Po raz pierwszy dźwignia zmiany biegów obu modeli została umieszczona na kolumnie kierownicy, co czyni ją łatwo dostępną. Konsola środkowa uzyskała wyjątkowo czytelny i uporządkowany układ, dzięki czemu pasażerowie przednich siedzeń mogą cieszyć się dodatkową wolną przestrzenią. Nowe modele Kodiaq i Superb oferują również wyświetlacz head-up, który uzupełnia 10,25-calowy Virtual Cockpit, a także większy niż kiedykolwiek (12,9 cala), centralny wyświetlacz Infotainment. W obu modelach debiutują również innowacyjne przyciski Škoda Smart Dials, zapewniające bardziej intuicyjne użytkowanie.

Škoda Smart Dials

Wraz z wprowadzeniem elementów Škoda Smart Dials, producent samochodów przenosi sprawdzone połączenie dotykowych i cyfrowych elementów sterujących na wyższy poziom. Poniżej ekranu systemu Infotainment znajdują się teraz trzy obrotowe przyciski z 32-milimetrowymi cyfrowymi wyświetlaczami. Umożliwiają one szybki dostęp do wielu funkcji – ich zakres zależy od poziomu wyposażenia auta. Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy i pasażera z przodu sterują temperaturą wnętrza, ogrzewaniem i wentylacją foteli. Środkowa gałka kontroluje maksymalnie cztery różne funkcje, takie jak: głośność systemu Infotainment, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentna klimatyzacja, tryby jazdy i wielkość mapy. Środkowe pokrętło jest konfigurowane za pomocą menu systemu Infotainment, a funkcje przełącza się poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku.

skoda_wnetrze_aut_Kodiaq_i_Superb Skoda

Nowe praktyczne gadżety do codziennych wyzwań

Aby zapewnić pasażerom jeszcze wyższy komfort codziennych podróży, producent umieścił w kabinie nowe dodatki, takie jak Phone Box do szybkiego, indukcyjnego ładowania smarftona – a w przypadku modelu Kodiaq nawet dwóch – o mocy do 15 W oraz z funkcją aktywnego chłodzenia. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z czterech portów USB-C o mocy wyjściowej 45 W, a także wygodnego portu USB-C o mocy 15 W umieszczonego w lusterku wstecznym. Ponadto nowa Škoda Kodiaq dostępna jest z fotelami ergo z funkcją masażu.

Pasażerowie tylnego siedzenia docenią również nowy schowek w tunelu środkowym. W modelu Superb przeprojektowana kierownica, zestaw wskaźników i elementy dekoracyjne płynnie łączą się z ulepszonymi fotelami masującymi dostępnymi jako opcja. Obejmują one teraz dziesięć pneumatycznie sterowanych poduszek masujących i szeroki wybór programów, a także czterostopniową regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Podobnie jak w modelu Kodiaq, wszystkimi funkcjami ogrzewania foteli, kierownicy, przedniej i tylnej szyby można wygodnie zarządzać za pomocą konfigurowalnego przycisku Heaters w menu klimatyzacji.

Ekologiczne wnętrza nowych modeli

Škoda wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały do produkcji wszystkich tekstyliów wewnętrznych, a także do dwóch kultowych rozwiązań Simply Clever: parasola w drzwiach kierowcy i skrobaczki do lodu. Kontynuując koncepcję innych modeli marki, tradycyjne linie wyposażenia zostały zastąpione wnętrzami Design Selections. W Škodzie Kodiaq klienci mogą wybrać wersję Loft, Lounge oraz ecoSuite w kolorze czarnym lub koniakowym, z tkaninami wykonanymi w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

Skóra wykorzystywana w wariancie ecoSuite powstaje w przyjaznym dla środowiska procesie garbowania, z wykorzystaniem pozostałości po przetwarzaniu ziaren kawy. W przypadku czwartej generacji modelu Superb wersja wyposażenia Essence obejmuje Design Selection Studio, a wersja Selection – Loft i Lounge, a także Suite w kolorze czarnym i koniakowym. Model L&K rozszerza ofertę o Design Selection L&K Suite – również w kolorze czarnym i koniakowym oraz skórą garbowaną przy użyciu odpadów z przetwarzania oliwek.

Źródło: Škoda

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę