Siła sieci serwisowej

Istotną przewagą wynajmu jest „zdjęcie” z głowy użytkownika wielu czynności, które trzeba wykonywać, mając pojazd na własność lub w leasingu. Jeszcze lepiej, gdy firma, od której wynajmujemy, dysponuje rozbudowaną siecią realizującą komplet usług dla flot.

W comiesięcznej opłacie za wynajem pojazdu użytkowego można zawrzeć dodatkowe elementy, jak np. kontrakt serwisowy, ubezpieczenie czy opłaty drogowe. Wiele firm, finansujących wynajem, w realizacji usług dodatkowych posiłkuje się innymi podmiotami. W Grupie DBK wszystko, czego potrzebuje firma transportowa, realizujemy u siebie. 

Własna sieć jest naszą ogromną przewagą. Mamy ponad 20 punktów w całej Polsce, zlokalizowanych w kluczowych dla transportu miejscach, blisko najważniejszych szlaków drogowych – mówi Grzegorz Mochola, Dyrektor Działu Technicznego DBK Rental. Tym samym, przedsiębiorca wynajmujący pojazd w DBK Rental nie jest „przyspawany” do jednego czy dwóch punktów, w których może serwisować narzędzia swojej pracy. – Pojazd wracający z Niemiec do Krakowa możemy umówić na naprawę czy przegląd we Wrocławiu, Opolu, Rudzie Śląskiej czy Sosnowcu, dostosowując termin do czasu pracy kierowcy, preferencji klienta, uprzednio przygotowując wszystkie części, by pobyt w serwisie był jak najkrótszy – dodaje Mochola.

Na drodze z pierwszeństwem

Mając tak rozbudowaną sieć serwisową, Grupa DBK może zapewnić klientom DBK Rental priorytetowe podejście do zadań serwisowych.

Pojazdy wynajęte w DBK Rental przyjmowane są priorytetowo do serwisów Grupy DBK i obsługiwane w najkrótszym możliwym czasie, niezależnie od tego, czy klient zgłasza się do oddziału w Olsztynie, Poznaniu czy innym mieście. Jesteśmy Grupą DBK i łączy nas nie tylko marka, ale też filozofia Total Care – wyjaśnia Grzegorz Mochola. Elastyczność i sprawność realizacji usług zapewnia także rozbudowane zaplecze magazynowe gwarantujące szybki dostęp do części zamiennych. Do tego dochodzi wykwalifikowana kadra i liczne autoryzacje – zarówno w przypadku ciągników, jak i naczep oraz osprzętu czy wyposażenia. – Naszym celem jest dbanie o to, by pojazdy naszych klientów się nie psuły. Wykorzystujemy do tego nasze doświadczenie. Znamy bolączki i słabsze punkty poszczególnych modeli, więc wiemy, jak zapobiec ewentualnym problemom, a więc i przestojom – zauważa nasz rozmówca.

Pierwsza jakość z drugiej ręki

DBK Rental zajmuje się także wynajmem samochodów używanych. 
Używane ciągniki i naczepy, które oferujemy, to sprawdzone produkty. Pojazdy te są u nas we flocie od nowości, znamy ich historię, serwisujemy je na bieżąco w autoryzowanych punktach, w wielu wypadkach są to pojazdy serwisowane w naszej sieci, więc jesteśmy pewni ich stanu technicznego i prawnego – mówi Mochola. – Nasze serwisy są ważnym ogniwem procesu wynajmu pojazdów używanych. Tam właśnie pojazdy są sprawdzane i przygotowywane do kolejnych wyzwań tak, by nie zawiodły użytkownika – deklaruje Grzegorz Mochola.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę