Rusza akcja PitStop 2020. Kiedy pierwsze kontrole?

ProfiAuto
10.3.2020
Reklama
Reklama

Bezpłatne kontrole samochodów, konsultacje z mechanikami, zwiększanie świadomości kierowców w temacie bezpieczeństwa na drodze – to główne elementy akcji PitStop. Po zimowej przerwie ekipa ProfiAuto ponownie rusza w teren. To już szósta edycja wydarzenia, podczas którego specjaliści sprawdzają, w jakim stanie są samochody Polaków, wręczają motoryzacyjne gadżety i przypominają, jak ważne jest regularne kontrolowanie pojazdów.

Zespół ProfiAuto jest już gotowy do rozpoczęcia kolejnej edycji bezpłatnej akcji PitStop. Jej głównym celem jest przekazanie kierowcom rzetelnych informacji o stanie technicznym ich samochodów, a wszystko z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Wydarzenia odbywają się w miejscach, które często odwiedzane są przez zmotoryzowanych, jak np. parkingi przy marketach czy dyskontach oraz towarzyszą istotnym, lokalnym eventom.

Reklama

Kontrole w ramach akcji są bezpłatne. Specjaliści ProfiAuto Serwis sprawdzają między innymi stan oświetlenia, opon, akumulatora, ale także płynów eksploatacyjnych i innych podzespołów. Tegoroczną nowością będą pomiary zbieżności i pochylenia kół jezdnych z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia Techno Vector 8 Velox. Dokładny pomiar trwa zaledwie siedem sekund i nie wymaga dotykania pojazdu, wystarczy przejechać pomiędzy kolumnami maszyny wykonującej badanie. Z kolei kontrola zawieszenia zostanie rozszerzona o sprawdzanie przednich amortyzatorów za pomocą urządzenia weryfikującego ich tłumienie, a stan oleju w samochodzie kontrolowany będzie przy użyciu elektronicznego miernika jakości. Podczas wybranych PitStopów będzie można także zasięgnąć porady ekspertów największych marek motoryzacyjnych – partnerów akcji.

 

Kierowcy nie przygotowują się do kontroli w ramach PitStop, jak mają to w zwyczaju robić przed przeglądem technicznym. Dzięki temu późniejsze wyniki akcji dają pełny i rzetelny obraz stanu technicznego samochodów jeżdżących na co dzień po ulicach. Kierujący, którzy zdecydują się na udział w takiej kontroli, otrzymają dodatkowo vouchery rabatowe na zakup lub wymianę uszkodzonych części.

Reklama

Pierwsze w tym roku PitStopy odbędą się w kwietniu.

W 2019 roku przeprowadzono 80 PitStopów, w trakcie których sprawdzono stan blisko 6500 aut.

Źródło: ProfiAuto

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama