Rozszerzenie kodów silników do systemu ALEX IDEA

Rozszerzenie kodów silników do systemu ALEX IDEA ALEX
18.5.2021

ALEX przedstawia nowe konfiguracje silników z bezpośrednim wtryskiem, gotowe do przekonwertowania na zasilanie LPG, przy wykorzystaniu dedykowanych instalacji ALEX IDEA. Na liście jest już 486 opracowanych silników.

Do listy kodów silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, możliwych do obsługi przez system ALEX IDEA, dołączyło kilkadziesiąt pozycji. Gotowe algorytmy opracowano do samochodów marek: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Ford, Haval, Honda, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Lexus, Opel, Peugeot, SEAT, Škoda, Volkswagen, Volvo oraz Toyota.

Zaktualizowana lista kodów silników z algorytmami zoptymalizowanego spalania systemu ALEX IDEA dostępna jest tutaj. Nowo dodane pozycje zazznaczono pogrubioną czcionką.

ALEX IDEA to sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej do silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Wyróżnia się ponadprzeciętną oszczędnością paliwa używanego do chłodzenia i smarowania wtryskiwaczy benzynowych. Specjalnie opracowany algorytm sterujący IDEA zużywa tylko około 5–10% benzyny, podczas gdy inne instalacje tego typu dostępne na rynku wymagają dotrysku blisko 20–30% paliwa. Ponadto system jest w stanie obliczyć dokładne zużycie benzyny w każdym zakresie pracy silnika, co pozwala na zoptymalizowanie dotrysku benzyny pod kątem indywidualnego sposobu jazdy kierowcy.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę