AutoExpert
Reklama
Reklama

Rada Nadzorcza powołała dr Martina Fischera do Zarządu firmy ZF

Preview
zf friedrichshafen
2.10.2019
Reklama
Reklama

Rada Nadzorcza firmy ZF Friedrichshafen powołała Martina Fischera na stanowisko członka Zarządu. 49-letni Fisher, który posiada tytuł doktora elektrotechniki, ma wejść w skład Zarządu z dniem 1 listopada 2019 roku, aby z początkiem roku 2020 zastąpić dr Franza Kleinera, który planuje przejść na emeryturę.

Dr Martin Fischer od około dwóch dekad pracuje na stanowiskach kierowniczych u głównych dostawców z branży motoryzacyjnej, ponadto wiele lat spędził w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie zdobył duże doświadczenie w dziedzinie elektroniki – wyjaśnia dr Franz-Josef Paefgen, przewodniczący Rady Nadzorczej ZF. – Działając w obszarach elektroniki napędu oraz systemów wspomagania kierowcy, był zaangażowany w kształtowanie transformacji z przekładni konwencjonalnych na elektryczne. Jest więc dobrze przygotowany do wyzwań stojących dziś przed przemysłem motoryzacyjnym.

Reklama

Dr Martin Fischer uzyskał dyplom inżyniera na Politechnice w Darmstadt, a w 1999 roku na tej samej uczelni obronił doktorat w dziedzinie elektrotechniki. Po ukończeniu programu stażowego w firmie Siemens Automotive, rozpoczął pracę w obszarach elektroniki podwozia i produktów bezprzewodowych w Siemens VDO Automotive, a następnie, w roku 2006, dołączył do dostawcy branży motoryzacyjnej Hella. W firmie Hella Fischer pełnił szereg funkcji kierowniczych w obszarze elektroniki - początkowo w Niemczech, a następnie od 2007 roku w USA.

W 2014 roku Fischer dołączył do notowanego na giełdzie amerykańskiego dostawcy motoryzacyjnego BorgWarner, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego działu turbosprężarek w Europie i Ameryce Południowej. W 2018 roku został prezesem i dyrektorem generalnym jednostki biznesowej Global Transmissions Systems z siedzibą w Detroit, USA.

Powiązane firmy

Reklama

Dr Martin Fischer zastąpi dr Franza Kleinera w Zarządzie firmy ZF od 1 stycznia 2020 roku i przejmie jego obowiązki w obszarach elektroniki i systemów ADAS oraz aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, regionów Ameryki Północnej i Południowej, a także jakości korporacyjnej. Jego biuro będzie się mieścić w Livonii, Detroit (USA).

Jako członek zarządu odpowiedzialny m.in. za rynek amerykański, dr Franz Kleiner podjął kluczowe decyzje dotyczące szybkiej integracji firmy TRW, nabytej w 2015 roku. Tym samym znacząco przyczynił się do globalnego sukcesu firmy ZF – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej ZF dr Franz-Josef Paefgen. – W imieniu całej Rady Nadzorczej chciałbym mu serdecznie podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego na nowym etapie jego życia – dodał Paefgen.

Źródło: ZF Friedrichshafen

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama