Rada Nadzorcza powołała dr Martina Fischera do Zarządu firmy ZF

zf friedrichshafen
2.10.2019

Rada Nadzorcza firmy ZF Friedrichshafen powołała Martina Fischera na stanowisko członka Zarządu. 49-letni Fisher, który posiada tytuł doktora elektrotechniki, ma wejść w skład Zarządu z dniem 1 listopada 2019 roku, aby z początkiem roku 2020 zastąpić dr Franza Kleinera, który planuje przejść na emeryturę.

Dr Martin Fischer od około dwóch dekad pracuje na stanowiskach kierowniczych u głównych dostawców z branży motoryzacyjnej, ponadto wiele lat spędził w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie zdobył duże doświadczenie w dziedzinie elektroniki – wyjaśnia dr Franz-Josef Paefgen, przewodniczący Rady Nadzorczej ZF. – Działając w obszarach elektroniki napędu oraz systemów wspomagania kierowcy, był zaangażowany w kształtowanie transformacji z przekładni konwencjonalnych na elektryczne. Jest więc dobrze przygotowany do wyzwań stojących dziś przed przemysłem motoryzacyjnym.

Dr Martin Fischer uzyskał dyplom inżyniera na Politechnice w Darmstadt, a w 1999 roku na tej samej uczelni obronił doktorat w dziedzinie elektrotechniki. Po ukończeniu programu stażowego w firmie Siemens Automotive, rozpoczął pracę w obszarach elektroniki podwozia i produktów bezprzewodowych w Siemens VDO Automotive, a następnie, w roku 2006, dołączył do dostawcy branży motoryzacyjnej Hella. W firmie Hella Fischer pełnił szereg funkcji kierowniczych w obszarze elektroniki - początkowo w Niemczech, a następnie od 2007 roku w USA.

W 2014 roku Fischer dołączył do notowanego na giełdzie amerykańskiego dostawcy motoryzacyjnego BorgWarner, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego działu turbosprężarek w Europie i Ameryce Południowej. W 2018 roku został prezesem i dyrektorem generalnym jednostki biznesowej Global Transmissions Systems z siedzibą w Detroit, USA.

Dr Martin Fischer zastąpi dr Franza Kleinera w Zarządzie firmy ZF od 1 stycznia 2020 roku i przejmie jego obowiązki w obszarach elektroniki i systemów ADAS oraz aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, regionów Ameryki Północnej i Południowej, a także jakości korporacyjnej. Jego biuro będzie się mieścić w Livonii, Detroit (USA).

Jako członek zarządu odpowiedzialny m.in. za rynek amerykański, dr Franz Kleiner podjął kluczowe decyzje dotyczące szybkiej integracji firmy TRW, nabytej w 2015 roku. Tym samym znacząco przyczynił się do globalnego sukcesu firmy ZF – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej ZF dr Franz-Josef Paefgen. – W imieniu całej Rady Nadzorczej chciałbym mu serdecznie podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego na nowym etapie jego życia – dodał Paefgen.

Źródło: ZF Friedrichshafen

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę