Ozonator AIR2 SAN od TEXA

Ozonator AIR2 SAN od TEXA
6.5.2020

TEXA oferuje ozonator AIR2 SAN przeznaczony dla rynku automotive, wyposażony w funkcje gwarantujące wyeliminowanie wszelkich bakterii oraz wirusów.

Prawdopodobnie wraz z rozwojem pandemii Covid 19, dezynfekcja stanie się rutynową oraz jedną z najczęściej wykonywanych usług zapewniających sterylizację wnętrza pojazdu. Warsztaty samochodowe, serwisy autoryzowane, wypożyczalnie samochodów, firmy transportowe, stacje szybkiej obsługi typu fast-fit czy myjnie samochodowe czy nawet dystrybutorzy paliwa powinni zapewnić swoim klientom usługę ozonowania. 

W pełni zautomatyzowany proces pracy

W przeciwieństwie do wielu innych produktów, które używają prostych timerów i dlatego w przybliżeniu nasycają środowisko ozonem, rozwiązanie TEXA dostosowuje ilość ozonu do otoczenia w oparciu o wskazania czujników stężenia ozonu, temperatury i wilgotności powietrza. Dzięki temu operator uruchamia AIR2 SAN tylko za pomocą zdalnego sterowania lub aplikacji i bez ustawiania dodatkowych parametrów zapewnia skuteczną dezynfekcję pojazdu.

Przekształcenie ozonu (O3) w tlen (O2) w końcowej fazie cyklu dezynfekcji

Po przeprowadzeniu dezynfekcji, ozon bardzo często ulega rozkładowi przez zwykłą wentylację. Ta procedura wymaga czasu i może tworzyć ryzyko, że pojazd będzie używany przy stężeniach ozonu, które są wciąż zbyt wysokie, aby wykluczyć podrażnienie lub zatrucie. Natomiast AIR2 SAN, po zakończeniu dezynfekcji wykonuje cykl odwrotny, przekształcając resztkowy ozon w tlen i gwarantując natychmiastowe przywrócenie bezpiecznych warunków. Dopiero gdy stężenie ozonu powróci do naturalnego poziomu, zielona dioda na urządzeniu i aplikacja zasygnalizują zakończenie procesu dezynfekcji.

Filtr HEPA H13

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na skuteczność oraz bezpieczeństwo procesu jest zastosowanie filtra HEPA H13, który zapobiega przedostawaniu się pyłu do generatora ozonu. Takie rozwiązanie zapewnia dłuższą żywotność generatora, a co ważniejsze, eliminuje ryzyko przypadkowego wytwarzania niebezpiecznego kwasu azotowego.

Aplikacja do zarządzania procesem oraz wydruk raportu z wykonanej usługi

Dopełnieniem urządzenia AIR2 SAN jest bezpłatna aplikacja, dostępna na smartfony z systemem iOS oraz Android. Dzięki aplikacji można śledzić krok po kroku postęp przeprowadzanego ozonowania, sprawdzić listę wykonanych dezynfekcji i co ważne, wygenerować raport w postaci pliku PDF, który po wydrukowaniu może być poświadczeniem prawidłowo przeprowadzonego ozonowania pojazdu.

Integracja z AXONE Nemo

Dla warsztatów samochodowych, które posiadają już urządzenie Axone Nemo z interfejsem Navigator, TEXA zaprojektowała i opatentowała innowacyjną integrację z urządzeniem AIR2 SAN opartą na komunikacji Bluetooth. Zastosowanie diagnostyki, a zatem możliwości sterowania elektroniką samochodu, pozwala w pojazdach z nowoczesnymi systemami klimatyzacji na aktywację takich elementów jak na przykład wentylator nadmuchu, nastawniki klap nadmuchu, klapa obiegu wewnętrznego itp. co umożliwia dezynfekcję również wewnętrznych kanałów wentylacyjnych.

Źródło: TEXA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę