MOOG® prezentuje nową technologię i zwiększa możliwości produkcyjne w Europie

Federal-Mogul
26.9.2018

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka MOOG® podczas targów Automechanika Frankfurt zaprezentowała nową identyfikację wizualną oraz kilka istotnych zmian dotyczących produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia.

Nowa fabryka w Hiszpanii będzie wytwarzać główne produkty MOOG z zastosowaniem nowej technologii Hybrid Core. To innowacyjne rozwiązanie koncentruje się na zwiększeniu bezpieczeństwa, trwałości oraz poprawie jakości części dzięki zastosowaniu wzmocnień z włókna węglowego i indukcyjnej obróbki cieplnej. Tak wyprodukowane części są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Szeroka oferta i nowa technologia

Technologia Hybrid Core będzie stosowana we wszystkich częściach do układów kierowniczych i zawieszenia MOOG, tam gdzie jej użycie jest zasadne. Oprócz wzmocnień z włókien węglowych w celu obniżenia masy i zwiększenia trwałości, nowa technologia przynosi wiele innych korzyści dla konkretnych zastosowań w pojeździe, na przykład niższy moment obrotowy i zwiększone wychylenie przegubów kulowych w wahaczach i końcówkach drążków kierowniczych.

– Hybrid Core to zaledwie jedna z naszych technologii, która wzmacnia całą ofertę MOOG – wyjaśnia Davor Horvat, Business Director, Chassis, EMEA z Federal-Mogul Motorparts. – Wykorzystujemy również zaawansowaną obróbkę cieplną, powłoki zabezpieczające, nowy smar syntetyczny dla zwiększenia komfortu pracy układu oraz nakrętki kołnierzowe pokryte cynkiem, zapewniające jakość i bezpieczeństwo.

Innowacje i wiedza ekspercka MOOG pomagają rozwijać ofertę przegubów kulowych, wahaczy, końcówek drążków kierowniczych, drążków osiowych i łączników stabilizatora. Hartowanie indukcyjne zapewnia wysoką wytrzymałość i poprawia niezawodność, co zwiększa bezpieczeństwo i daje kierowcy poczucie komfortu. Na przykład, stal używana do produkcji wahaczy jest mocniejsza od tradycyjnych materiałów. Nowy smar syntetyczny nie tylko ułatwia instalację, ale także skutecznie redukuje tarcie, aby zapewnić płynną i precyzyjną pracę układu kierowniczego, na tyle ile pozwala konstrukcji danego pojazdu.

Komponenty MOOG są również pokryte specjalną powłoką z płatkami cynku. Zapewnia ona doskonały wygląd i wysokiej jakości wykończenie oraz zwiększa odporność na korozję, a gdy jest zastosowana na nakrętkach kołnierzowych MOOG, zwiększa siłę dokręcenia, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo.

– Nowo opracowane powłoki dają doskonały wygląd i wykończenie produktów MOOG – mówi Horvat. – Skupiliśmy się na wprowadzeniu kompleksowych zmian, które dla klienta oznaczają rewolucję w ofercie produktowej i serwisie, które nie mają sobie równych.

– MOOG jest kojarzony z dostarczaniem wysokiej jakości produktów na rynek wtórny. Cieszymy się, że możemy oferować przeprojektowane produkty, których przewaga wciąż opiera się na niezawodności – wyjaśnia Horvat. – Wprowadzone zmiany potwierdzają starania MOOG, aby dostarczać usługi zmieniające się wraz z oczekiwaniami klientów w zakresie niezawodności i komfortu.

Nowa twarz marki

Nowa technologia i rozszerzenie oferty są wspierane przez wprowadzenie nowych opakowań. Wyraziste, żółto-niebieskie opakowania ujednolicają wygląd całej oferty i są początkiem nowego rozdziału dla marki. Nowy branding ma wspierać MOOG w zwiększaniu udziałów w rynku i budowaniu pozycji marki klasy premium.

– Uznaliśmy, że ważne jest, aby wspierać zmianę oferty również poprzez nowy wygląd opakowań – mówi Horvat. „Uderzające, żółte opakowania zostały zaprojektowane tak, aby wyróżnić MOOG od produktów konkurencji, która nie oferuje innowacji jakie znajdziemy w MOOG.

Więcej informacji o częściach do układu kierowniczego i zawieszenia MOOG znajdziesz na stronie www.moogparts.eu, u lokalnych dystrybutorów marki lub przedstawicieli Federal-Mogul Motorparts.

Źródło: Informacja prasowa Federal-Mogul

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę