Mercedes-Benz eActros zelektryfikuje firmę Hornbach

Mercedes-Benz eActros elektryfikuje firmę Hornbach Daimler Truck

Hornbach Baumarkt AG stawia na akumulatorowo-elektrycznego eActrosa w ciężkim transporcie dystrybucyjnym. Dominik Kehl, szef sprzedaży, osobiście przekazał dwuosiowy pojazd eActros 300 Ingo Leinerowi, członkowi zarządu Hornbach Baumarkt AG. Ta prowadząca centra budowlane i ogrodnicze firma będzie wykorzystywać eActrosa do transportu zamówień bezpośrednio do klientów i na place budowy.

Akumulatorowo-elektrycznie napędzany Mercedes-Benz eActros do ciężkiego transportu produkowany jest seryjnie w zakładzie w Wörth nad Renem od października 2021 roku. Baterie eActrosa mogą składać się z trzech (eActros 300) lub czterech pakietów baterii (eActros 400), z których każdy ma pojemność zainstalowaną 112 kWh. Wyposażony w cztery zestawy baterii eActros 400 ma zasięg do 400 kilometrów.

MercedesBenz_Hornbach Daimler Truck

Technologicznym sercem elektrycznej ciężarówki jest jej jednostka napędowa, która składa się ze sztywnej osi elektrycznej z dwoma zintegrowanymi silnikami i dwubiegową skrzynią biegów. Dwa chłodzone cieczą silniki zapewniają moc ciągłą 330 kW i moc szczytową 400 kW. Dodatkowo, podczas jazdy z przewidywaniem, energia elektryczna może być odzyskiwana za pomocą rekuperacji. Energia odzyskana podczas hamowania trafia z powrotem do akumulatorów eActrosa i tym sposobem staje się ponownie dostępna do zasilania pojazdu.

Źródło: Daimler Truck

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę