Jakie warianty haków holowniczych są obecnie dostępne na rynku?

Jakie warianty haków holowniczych są obecnie dostępne? ORIS

Haki holownicze to coraz bardziej popularny element wyposażenia samochodu, co jest bardzo korzystne dla warsztatów – serwisanci mogą dzięki temu zaproponować klientom dodatkowe usługi.

 • Haki holownicze są przydatne w transporcie sprzętu kempingowego, łodzi, rowerów czy innego ciężkiego bagażu.
 • Na rynku haków dostępnych jest sporo nowości technologicznych, różnorodność wariantów montażu i pasujących zestawów elektrycznych.
 • Haki powinny być oferowane klientom w najwyższej jakości OEM, która zapewnia kompatybilność, trwałość i bezpieczeństwo.

Najważniejsze warianty haków holowniczych

Stałe haki holownicze do codziennego użytku

Stały hak holowniczy to najbardziej wytrzymała i opłacalna opcja. W takim przypadku kula zawsze pozostaje na swoim miejscu - jest przyspawana lub na stałe przykręcona do konstrukcji belki poprzecznej. Hak jest solidny, trwały i stale dostępny - idealny dla klientów firmowych, którzy regularnie holują przyczepy. To dobry wybór do użytku komercyjnego i użytkowania przez lekkie samochody dostawcze.

Jakie warianty haków holowniczych są obecnie dostępne na rynku? zdjęcie w treści artykułu

Wypinane haki holownicze do okazjonalnego użytku

To rozwiązanie docenią klienci, którzy używają haka holowniczego okazjonalnie i nie chcą ingerować w wygląd swojego pojazdu. Wypinane haki ORIS oferują łatwą obsługę, najwyższe możliwe bezpieczeństwo oraz optymalne dopasowanie wizualne i funkcjonalne do każdego pojazdu. Dodatkowa zaleta to stosunek ceny do jakości. Po zdemontowaniu hak holowniczy ORIS jest praktycznie niezauważalny. To estetyczny aspekt, który może być decydujący przy wyborze odpowiedniego haka.

Elektrycznie składane haki holownicze do okazjonalnego użytku

W pełni elektryczne, składane haki holownicze ORIS to optymalne rozwiązanie dla klientów, którzy od czasu do czasu holują przyczepy lub przewożą rowery, ale chcą zachować nienaruszony wygląd swojego pojazdu. Po naciśnięciu przycisku kula haka odchyla się do pozycji roboczej – a w pozycji spoczynkowej jest całkowicie niewidoczna.

Oprócz aspektów wizualnych oraz wygodnej i bardzo szybkiej obsługi, w pełni elektryczne chowane haki ORIS charakteryzują się wytrzymałością i łatwością montażu w warsztacie. Co więcej, po zamontowaniu hak holowniczy jest bezobsługowy.

Jakie warianty haków holowniczych są obecnie dostępne na rynku? zdjęcie w treści artykułu

Haki holownicze FIX4BIKE dla rowerzystów

W połączeniu z transporterami rowerowymi FIX4BIKE, hak holowniczy FIX4BIKE zapewnia szybkie, łatwe i precyzyjne mocowanie rowerów. Odpowiadają za to innowacyjne sworznie zabezpieczające położone poniżej kuli haka holowniczego, które trwale łączą transporter z kulą haka. Bagażniki FIX4BIKE mogą być montowane tylko na hakach holowniczych FIX4BIKE. Sam hak holowniczy FIX4BIKE może być łączony ze wszystkimi modelami transporterów rowerowych i przyczep. ORIS oferuje haki holownicze FIX4BIKE w wersjach wypinanych i w pełni składanych elektrycznie.

Haki holownicze – ogromna rola warsztatów

Montaż haka holowniczego wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej i profesjonalnych narzędzi. Konieczny może być demontaż tylnego zderzaka wraz z listwami ozdobnymi, a także zainstalowanie zestawu elektrycznego odpowiedniego dla danego pojazdu. Dlatego kierowcy powinni skonsultować się z profesjonalnym warsztatem w celu wykonania usługi.

Informacje niezbędne do zamówienia haka holowniczego

 1. Marka pojazdu, model, rok modelowy (najlepiej znaleźć oznaczenia w dokumentach pojazdu).
 2. Typ silnika i rodzaj napędu (pojazdy z napędem na wszystkie koła czasami wymagają innego haka holowniczego).
 3. Rodzaj zawieszenia (pojazdy z zawieszeniem o regulowanej wysokości mogą wymagać innych mocowań).
 4. Typ nadwozia (sedan, coupé, pięciodrzwiowy, van lub kombi).

Dlaczego warto polegać na hakach holowniczych ORIS

 • Wiedza i jakość OE, dostępne na rynku wtórnym.
 • Wypinane, stałe lub w pełni elektrycznie składane haki holownicze i transportery rowerowe.
 • Szeroka gama produktów do zastosowań rekreacyjnych i komercyjnych.
 • Haki holownicze dostosowane do konkretnych pojazdów, w oparciu o fabryczne punkty montażowe i dane specyfikacji obciążenia producentów samochodów.
 • Łatwość montażu i najwyższa dokładność dopasowania do podwozia pojazdu.
 • Prosta i przejrzysta identyfikacja produktów, a jeśli to możliwe, jeden produkt dla różnych modeli pojazdów z tą samą platformą.
 • Atrakcyjne marże.

Źródło: Inter Cars

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę