HELLA edukuje i świeci przykładem

12.3.2015
Reklama
Reklama

Koncern rusza z drugą edycją akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem” skierowanej do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym.

Opracowany i prowadzony przez specjalistów HELLA Polska program nauczania sprawdził się podczas pierwszej edycji, w której uczestniczyli dydaktycy z 8 szkół z różnych województw. Przygotowania do kolejnej kampanii ruszają już w marcu. Druga edycja akcji edukacyjnej trwać będzie od września bieżącego roku do czerwca 2016. Podejmowane przez koncern działania edukacyjne mają na celu przekazanie wykładowcom dodatkowych materiałów informacyjnych oraz pomocy naukowych. Równie istotne dla HELLI jest podzielenie się wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem praktyków z branży motoryzacyjnej. Działanie związane jest także z założeniami kampanii społecznej „Świecimy przykładem na drodze”, którą od sierpnia 2014 roku prowadzi polski odział HELLA. Wszystkie opracowane przez firmę założenia wspomagają kierowców, nauczycieli oraz przyszłych specjalistów w dziedzinie motoryzacji. Wyjaśniają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz reguły związane z wpływem prawidłowego ustawienia świateł i jakości reflektorów samochodowych na komfort podróży.

Reklama

Przygotowane przez nas materiały edukacyjne są pomocne w prowadzeniu lekcji oraz dodatkowych zajęć dydaktycznych w szkołach, ale również uzupełniają autorskie programy nauczania. Dodatkowo umożliwią nauczycielom prezentację najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych stosowanych w technice motoryzacyjnej – mówi Zenon Rudak, kierownik Centrum Technicznego HELLA Polska i pomysłodawca akcji „Świecimy przykładem”.

Każda placówka szkolna biorąca udział w „Świecimy przykładem” w ramach akcji otrzyma zestawy pomocy edukacyjnych opracowane przez koncern, a zawierające zarówno prezentacje multimedialne, broszury, materiały filmowe, dostęp do portali internetowych, jak i szkolenia bezpośrednie. Dodatkowo w ramach cyklu spotkań edukacyjnych odbędzie się specjalny konkurs wiedzy przeznaczony dla uczniów, który zapozna ich z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w branży samochodowej.

Reklama

Zadania konkursowe będą obejmowały wszelkie zagadnienia zawarte w sporządzonych przez nas materiałach szkoleniowych. Zawody dla uczniów będzie mógł przeprowadzić każdy dydaktyk biorący udział w akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem”. W poszczególnych szkołach objętych programem edukacyjnym wyłonionych zostanie trzech laureatów – dodaje Zenon Rudak.

Wszystkie szkoły i nauczyciele chcący wziąć udział w akcji proszeni są o kontakt z Zenonem Rudakiem: e-mail: [email zakodowany] lub tel. +48 22 / 514 17 90

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama