Filtry, które się sprzedają od ręki

Filtry, które się sprzedają od ręki PZL Sędziszów
17.3.2022

PZL Sędziszów – producent najwyżej jakości filtrów w branży motoryzacyjnej, opracował raport, w którym wskazał najlepiej sprzedające się w ubiegłym roku modele filtrów. Oto handlowe hity reprezentujące pięć kategorii: filtr kabinowy, filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa oraz filtr hydrauliczny. Zestawienie obejmuje sprzedaż globalną i właśnie dlatego dominują tu referencje ciężarowe, rolnicze i przemysłowe.

Poniższe zestawienie będzie zapewne bardzo przydatne podczas planowania stanów magazynowych. Można je także potraktować w charakterze ciekawostki. Jest niecodziennym pretekstem do pokazania filtrów, które sprzedają się najlepiej.

Powiązane firmy

Filtry kabinowe

Dwa najpopularniejsze filtry kabinowe to WA60208 (włókninowy) oraz WA61580 (węglowy). Popyt na pierwszy z wymienionych generują małe samochody dostawcze. Są to Fiaty Doblo, Qubo, Fiorino oraz ich odpowiedniki produkowane przez Citroëna, Opla i Peugeota.

Drugi kabinowy bestseller znajduje zastosowanie głównie w modelach z grupy Volkswagena – m.in. takich jak Audi A2, Seat Cordoba/Ibiza, Škoda Fabia/Praktik/Rapid/Roomster oraz Volkswagen Fox/Polo.

Filtry powietrza

W klasie samochodów ciężarowych prym wiedzie filtr WA201740S. Nic dziwnego, skoro ma zastosowanie w m.in. w pojazdach marki MAN (serie TGA, TGS i TGX). W klasie pojazdów osobowych przebojem handlowym PZL Sędziszów jest filtr WA59205, który montuje się w szerokiej gamie modeli Alfy Romeo, Fiata i Lancii. Chodzi głównie o popularne modele Panda i Punto oraz te, które są z nimi spokrewnione technicznie.  

Filtry oleju

Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek sklep lub hurtownię zaopatrującą profesjonalistów, która nie posiada na stanie filtrów PP84 oraz WO1555X. Korzystają z nich dziesiątki maszyn rolniczych i przemysłowych, takich jak Atlas, Caterpillar, Claas, Cristal, Faun, Ostrówek, Mielec, Ursus, Zetor, ZREMB itp., a także ciężarówki i autobusy, m.in. Mercedes, Neoplan i Volvo.

Filtry paliwa

Liderem zestawienia jest PDS192 montowany głównie w maszynach roboczych i rolniczych Astra, Bomag, Scorpion, Liebheer, Manitou, Neuson, a także pojazdach ciężarowych i specjalistycznych Mercedes Benz i Volvo. Na drugim miejscu uplasował się WP1570X – znajduje zastosowanie w takich markach jak Class, Demag, Mercedes-Benz, Setra, Faun, Grove, Kaelble, Kaessbohrer, Kamaz, Krone, Neoplan, Sisu Auto.  

Filtry hydrauliki

Najbardziej uniwersalnym filtrem w tej kategorii jest PZL Sędziszów HP103 – w tym przypadku łatwiej by było wskazać modele, w których nie ma zastosowania niż te, w których jest montowany.

PZL – producent uniwersalny

PZL Sędziszów ma w swojej ofercie filtry do bardzo szerokiej gamy zastosowań. Szczegółowy katalog znajduje się na stronie PZL Sędziszów (www.pzlsedziszow.pl w zakładce katalog). Powyższe zestawienie obok funkcji merytoryczno-poznawczej, wspomnianej na początku, wskazuje jasno, jak ważną rolę w globalnej motoryzacji odgrywają transport, rolnictwo i przemysł ciężki. Paradoksalnie – nie są one zbyt mocno promowane w mediach. Dowodem na to niech będzie to, że zapewne wielu czytelników z niektórymi nazwami producentów zetknęło się tutaj po raz pierwszy.

Źródło: PZL Sędziszów

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę