Filtry, które się sprzedają od ręki

Filtry, które się sprzedają od ręki PZL Sędziszów
17.3.2022

PZL Sędziszów – producent najwyżej jakości filtrów w branży motoryzacyjnej, opracował raport, w którym wskazał najlepiej sprzedające się w ubiegłym roku modele filtrów. Oto handlowe hity reprezentujące pięć kategorii: filtr kabinowy, filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa oraz filtr hydrauliczny. Zestawienie obejmuje sprzedaż globalną i właśnie dlatego dominują tu referencje ciężarowe, rolnicze i przemysłowe.

Poniższe zestawienie będzie zapewne bardzo przydatne podczas planowania stanów magazynowych. Można je także potraktować w charakterze ciekawostki. Jest niecodziennym pretekstem do pokazania filtrów, które sprzedają się najlepiej.

Powiązane firmy

PZL Sędziszów S.A.

Filtry kabinowe

Dwa najpopularniejsze filtry kabinowe to WA60208 (włókninowy) oraz WA61580 (węglowy). Popyt na pierwszy z wymienionych generują małe samochody dostawcze. Są to Fiaty Doblo, Qubo, Fiorino oraz ich odpowiedniki produkowane przez Citroëna, Opla i Peugeota.

Drugi kabinowy bestseller znajduje zastosowanie głównie w modelach z grupy Volkswagena – m.in. takich jak Audi A2, Seat Cordoba/Ibiza, Škoda Fabia/Praktik/Rapid/Roomster oraz Volkswagen Fox/Polo.

Filtry powietrza

W klasie samochodów ciężarowych prym wiedzie filtr WA201740S. Nic dziwnego, skoro ma zastosowanie w m.in. w pojazdach marki MAN (serie TGA, TGS i TGX). W klasie pojazdów osobowych przebojem handlowym PZL Sędziszów jest filtr WA59205, który montuje się w szerokiej gamie modeli Alfy Romeo, Fiata i Lancii. Chodzi głównie o popularne modele Panda i Punto oraz te, które są z nimi spokrewnione technicznie.  

Filtry oleju

Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek sklep lub hurtownię zaopatrującą profesjonalistów, która nie posiada na stanie filtrów PP84 oraz WO1555X. Korzystają z nich dziesiątki maszyn rolniczych i przemysłowych, takich jak Atlas, Caterpillar, Claas, Cristal, Faun, Ostrówek, Mielec, Ursus, Zetor, ZREMB itp., a także ciężarówki i autobusy, m.in. Mercedes, Neoplan i Volvo.

Filtry paliwa

Liderem zestawienia jest PDS192 montowany głównie w maszynach roboczych i rolniczych Astra, Bomag, Scorpion, Liebheer, Manitou, Neuson, a także pojazdach ciężarowych i specjalistycznych Mercedes Benz i Volvo. Na drugim miejscu uplasował się WP1570X – znajduje zastosowanie w takich markach jak Class, Demag, Mercedes-Benz, Setra, Faun, Grove, Kaelble, Kaessbohrer, Kamaz, Krone, Neoplan, Sisu Auto.  

Filtry hydrauliki

Najbardziej uniwersalnym filtrem w tej kategorii jest PZL Sędziszów HP103 – w tym przypadku łatwiej by było wskazać modele, w których nie ma zastosowania niż te, w których jest montowany.

PZL – producent uniwersalny

PZL Sędziszów ma w swojej ofercie filtry do bardzo szerokiej gamy zastosowań. Szczegółowy katalog znajduje się na stronie PZL Sędziszów (www.pzlsedziszow.pl w zakładce katalog). Powyższe zestawienie obok funkcji merytoryczno-poznawczej, wspomnianej na początku, wskazuje jasno, jak ważną rolę w globalnej motoryzacji odgrywają transport, rolnictwo i przemysł ciężki. Paradoksalnie – nie są one zbyt mocno promowane w mediach. Dowodem na to niech będzie to, że zapewne wielu czytelników z niektórymi nazwami producentów zetknęło się tutaj po raz pierwszy.

Źródło: PZL Sędziszów

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę