Continental razem z Fundacją MARE zabiega o czysty Bałtyk!

Continental razem z Fundacją MARE zabiega o czysty Bałtyk! Continental
12.9.2022

Każdego roku do wód mórz i oceanów trafia nawet 14 milionów ton plastiku. To oznacza, że co minutę w wodzie ląduje zawartość jednej śmieciarki. Ponad 60% odpadów w morzu i na plażach to różnego rodzaju plastik. Czy możemy coś z tym zrobić?

 

  • Blisko 2000 użytkowników, ponad 0,5 miliona przejechanych i wybieganych kilometrów i prawie 20 milionów spalonych kalorii
  • Do 5. października można przyłączyć się do akcji #ecocontichallenge i dołożyć swój ruch do wsparcia dla Fundacji MARE, zajmującej się ochroną ekosystemu Morza Bałtyckiego

Oczywiście, rozwiązań jest kilka! Warto zacząć od zmiany nawyków np. korzystać z wielorazowych toreb, rezygnować ze spożycia napojów w butelkach PET na rzecz szklanych, czy też świadomie kupować towary, które nie są pakowane w folie. Kolejnym krokiem może być dołączenie do wyzwania #ecocontichallenge, w którym już dziś bierze udział 1936 osób. W sumie od 10.08 br. uczestnicy wyjeździli, wychodzili i wybiegali 508 035 kilometrów dla Bałtyku, a to dopiero półmetek akcji.

Zachęcam do wzięciu udziału w wyzwania #ecocontichallenge. Wszyscy kochamy polskie morze! A aktywności sportowe takie jak bieganie, jazda na rowerze czy triathlon stają się coraz bardziej popularne. Akcja wspaniale podkreśla synergię tych 2 obszarów - sportu i ekologii.  Dla mnie również jest motywacją do większej aktywności. Już teraz w ramach wyzwania przejechałem 1321 kilometrów i nie mam zamiaru odstawiać roweru do garażu. Akcja trwa do 5 października i chcę ten czas dobrze wykorzystać, jeżdżąc, ale i zapraszając innych do podjęcia tego wyjątkowego sportowego wyzwania. Cieszę się, że ludzie tak licznie przystępują do naszej akcji kierowani chęcią zrobienia czegoś dobrego dla środowiska i dla siebie samego

– mówi Piotr Snakowski, Dyrektor Marketingu w Continental Opony Polska.

Nowe życie butelek PET

Przykładem rozwiązania, które odpowiada na nadmiar plastiku w naszym otoczeniu jest też technologia ContiRe.Tex, opracowana przez Continental. Dzięki niej do produkcji najnowocześniejszych opon osobowych wykorzystywany jest plastik pozyskiwany ze zużytych butelek PET. Warto podkreślić, że producent wykorzystuje butelki, które do tej pory nie byłyby poddane innym formom recyklingu. Jeden zestaw opon to aż 40 butelek, które zyskują nowe życie w oponach letnich Continental PremiumContact 6 i EcoContact 6 oraz w oponie wielosezonowej AllSeasonContact.

Rusz się dla planety i dołącz do #ecocontichallenge

Celem akcji Continental jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności, które monitorowane są z wykorzystaniem aplikacji – Activity App. Każdy pokonany kilometr jest zamieniany na konkretne pieniądze, które zostaną przekazane dla Fundacji MARE. W sumie do wychodzenia, przejechania i wybiegania jest kwota 65 tys. zł, za które Fundacja zakupi kosz morski, do odławiania bezpośrednio z wody nawet 1400 kg odpadów rocznie. W tej chwili zrealizowane jest 61% celu akcji.  

Jak dołączyć do wyzwania #ecocontichallenge?

To proste: wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, dokonać rejestracji i dołączyć do otwartego konkursu „Continental – Razem nam po drodze z ekologią”. Każdego dnia okazji do aktywności jest wiele: można zamienić windę na schody, spacerować z psem, jeździć na rolkach, rowerze czy grać z dziećmi w piłkę. Dołączyć może każdy, liczy się każdy ruch. Akcja trwa jeszcze tylko do 5 października 2022 r. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają specjalne nagrody! Więcej informacji na stronie: razemnampodrodze.pl.

Źródło: Continental / Fundacja MARE

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę