Dzień Ziemi 2023: BORG Automotive Reman pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w gospodarce cyrkulacyjnej

BORG Automotive Reman świętuje Dzień Ziemi 2023 BORG Automotive Reman

Aby uczcić tegoroczny Dzień Ziemi, BORG Automotive Reman, wiodący niezależny producent części zamiennych do samochodów w Europie, przypomina, że każda – nawet niewielka – oszczędność może mieć znaczenie. Firma twierdzi, że rynek wtórny, który w miarę możliwości traktuje priorytetowo gospodarkę o obiegu zamkniętym, może wspólnie wnieść znaczący wkład w ochronę planety.

Na całym świecie ludzie świętują Dzień Ziemi 22 kwietnia. Po raz pierwszy obchodzony w latach 70. XX w., dzień ten (który od 2009 r. promuje również Organizacja Narodów Zjednoczonych) uważany jest za początek współczesnych ruchów ekologicznych. Jest obchodzony w ponad 190 krajach, w których wiele lokalnych kampanii podkreśla kwestie zrównoważonego rozwoju i ochrony zasobów.

Każdy wkład się liczy

Aby uczcić Dzień Ziemi 2023, firma regenerująca BORG Automotive Reman zwróciła uwagę na ogromny potencjał regenerowanych samochodowych części zamiennych. W codziennym serwisowaniu samochodów dystrybutorzy i warsztaty wniosłyby znaczący wkład w utrzymanie planety jako miejsca przyjaznego do życia przyszłych pokoleń, po prostu przyznając pierwszeństwo regenerowanemu produktowi zamiast nowo wyprodukowanej części zamiennej.

Wybór regenerowanych rozruszników, alternatorów, turbosprężarkek, sprężarek klimatyzacji, zaworów EGR, zacisków hamulcowych, zębatek kierowniczych czy pomp układu kierowniczego pozwala wzmacniać gospodarkę o obiegu zamkniętym. W BORG Automotive Reman zużyte produkty nie są sortowane i wyrzucane, ale otrzymują drugie życie produktu w postaci zregenerowanej.

Zregenerowane turbosprężarki: 98% oszczędności surowców

Liczby potwierdzają tę tezę: – W porównaniu z produkcją nowej części zamiennej, regeneracja pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii i cennych surowców, w szczególności metali – wyjaśnia Rune Avnsted, dyrektor sprzedaży w BORG Automotive Reman. – Na przykład, aby zregenerować rozrusznik, potrzeba o 88% mniej surowców, niż wymaga produkcja nowego elementu. W przypadku turbosprężarki oszczędności wzrastają nawet do ok. 98%. Jednocześnie zużycie energii spada średnio o 38%, a emisja CO2 – o około 40%. Z indywidualnego punktu widzenia może to być tylko niewielki wkład w ochronę klimatu i zachowanie zasobów, ale wspólne działania firm zajmujących się regeneracją, sprzedawców detalicznych i warsztatów mogą sprawić, że cenne zasoby nie zostaną zmarnowane.

BORG Automotive Reman – jakość na poziomie OE

Firma dysponuje własnym centrum badawczo-rozwojowym i regeneruje wyłącznie oryginalne części używane. Wszystkie zakłady produkcyjne są certyfikowane zgodnie z normą jakości DIN EN ISO 9001:2015. Są one zlokalizowane w Europie, co dodatkowo skraca drogi dostaw i zapewnia elastyczne łańcuchy logistyczne.

Ponadto każda regenerowana część zamienna przechodzi test końcowy zgodnie ze specyfikacjami OEM i jest dostarczana w stanie gotowym do montażu, z dwuletnią gwarancją bez limitu przebiegu. A ponieważ stosunek ceny do wydajności jest korzystny, zyskują wszyscy: dystrybutorzy, warsztaty, kierowcy i środowisko. 

Więcej: www.borgautomotive-reman.com

Źródło: BORG Automotive Reman

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę