Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2022 – Royal Magenta

Axalta ogłasza Samochodowy Kolor Roku 2022 – Royal Magenta Axalta Coating System
1.2.2022

Ten luksusowy kolor reprezentuje rosnącą popularność odcieni magenta, uwzględniając przy tym zrównoważony rozwój oraz pojazdy autonomiczne.

Firma Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, z radością ogłosiła Samochodowy Kolor Roku 2022 – Royal Magenta.

Royal Magenta, zwycięzca ósmej edycji Globalnego Samochodowego Koloru Roku, to wiśniowy odcień o majestatycznym ciemnym wykończeniu z akcentami merlot i garnet. W pełnym słońcu jest intensywnie czerwony, ale po zmroku odkrywa nieco ciemniejszą i bardziej tajemniczą stronę.

Powiązane firmy

Axalta Coating Systems Poland Sp. z o.o.

Axalta Kolor Roku 2022 Royal Magenta samochód


 
– Royal Magenta to kolor prawdziwie luksusowy, zaprojektowany pod kątem pojazdów przyszłości – mówi Hadi Awada, Senior Vice President, Global Mobility Coatings Axalty. – Innowacyjna wodorozcieńczalna receptura opracowana z myślą o czujnikach pojazdów autonomicznych oraz ochronie środowiska pozwala nam przyczynić się do rozwoju branży w kierunku bardziej zrównoważonych rozwiązań oraz pojazdów elektrycznych i autonomicznych.
 
Royal Magenta to kolor przeznaczony dla pojazdów dowolnego typu, który kusi i przyciąga wzrok. Dodatkowo jest on niezwykle stylowy i funkcjonalny – łatwo wykrywalny przez radary stosowane w pojazdach autonomicznych różnej wielkości. Wyrafinowany kolor Royal Magenta jest wynikiem ogromnego doświadczenia firmy w zakresie dostarczania luksusowych produktów i lakierów dla producentów pojazdów oraz jest powiązany z preferencjami konsumentów do pojazdów o kolorach eleganckich o wyjątkowym, nietuzinkowym charakterze. Odcienie burgundu, fioletu i wiśni cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Royal Magenta zapewnia piękne, wielobarwne wykończenie przypominające drogocenny kamień.

– W tym roku opracowaliśmy kolor, który chociaż wygląda na skomplikowany, jest łatwy w aplikacji – wyjaśnia Nancy Lockhart, Global Product Manager of Color Axalty. – Proces projektowania zaczęliśmy od barwienia lakierów wodorozcieńczalnych i stosowania różnych systemów warstwowych, aby uzyskać odpowiednią głębię i kolor. Efekt końcowy uzyskuje się poprzez standardową aplikację lakieru bazowego i bezbarwnego. Patrzy się na niego równie przyjemnie jak się go aplikuje.

Więcej informacji na temat Globalnego Samochodowego Koloru Roku 2022 i inicjatyw firmy w zakresie kolorów na stronie: www.refinish.axalta.eu/color-2022.

Źródło|: Axalta Coating System

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę