Auta PSA także pod lupą w sprawie danych o czystości spalin

27.10.2015

PSA Peugeot Citroën potwierdza, że samochody koncernu są zgodne z przepisami w zakresie emisji zanieczyszczeń i podejmuje inicjatywę opublikowania zużycia paliwa swoich modeli w warunkach użytkowania przez klientów we współpracy z niezależnym instytutem.

Liczne, ostatnio opublikowane artykuły poświęcone kontroli czystości spalin podkreślają znaczenie procesu badania zgodności z obowiązującymi przepisami i prawidłowego jego przeprowadzenia. W związku z powyższym Prezes Zarządu PSA Peugeot Citroën zlecił swoim zespołom inżynierów przeprowadzenie odpowiednich działań weryfikacyjnych w tym zakresie i zaproponowanie stosownych usprawnień.

Jeśli chodzi o emisje zanieczyszczeń, PSA potwierdza, że samochody koncernu nigdy nie były wyposażone w oprogramowanie lub system pozwalający na wykrycie przeprowadzanego testu zgodności z przepisami i aktywujący układ usuwania zanieczyszczeń, w tym tlenków azotu (NOx), który nie działałby podczas użytkowania przez klienta. Grupa PSA przypomina, że produkowane przez nią samochody są zgodne z przepisami oraz że w 2014 roku sprawdzonych zostało losowo na liniach montażowych 4300 egzemplarzy pod kątem zgodności produkcji w zakresie homologacji.

Źródło: PSA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę