Audi od początku roku liderem rynku samochodów w segmencie premium w Polsce

Audi liderem rynku samochodów w segmencie premium w Polsce Audi

Marka Audi nieprzerwanie od początku roku 2023 znajduje się na pierwszym miejscu statystyk rejestracji samochodów segmentu premium w Polsce. Podsumowane niedawno wyniki z maja 2023 potwierdziły ten trend. Będąc przez pięć miesięcy z rzędu na najwyższym miejscu podium, Audi odnotowuje najlepszy pod względem sprzedaży okres w swej historii w naszym kraju.

Utrzymujące się duże zainteresowanie klientów w Polsce nowymi modelami Audi, w pierwszych pięciu miesiącach br. zaowocowało najwyższym miejscem w zestawieniach rejestracji samochodów marek premium i rekordowymi dostawami do klientów. Tylko w maju 2023 w Polsce zarejestrowano 2325 egzemplarzy nowych Audi. To wzrost w stosunku do maja 2022 o 37%. Na przestrzeni pięciu miesięcy, od stycznia do końca maja br., w naszym kraju zarejestrowano 10 444 nowych Audi. To wzrost o 36,4% w porównaniu z okresem styczeń-maj 2022 i stanowi aż 24,5% udziałów rynkowych w segmencie premium.

Sprzedaż samochodów marki Audi w Polsce systematycznie rośnie od kilku lat. Statystyki rejestracji wyraźnie potwierdzają ten trend – mówi Łukasz Zadworny, dyrektor marki Audi. – Zaufanie naszych klientów i wysoka jakość naszych samochodów pozwalają nam przewodzić w tych statystykach nieprzerwanie od pięciu miesięcy. Niezwykle silna pozycja marki Audi na rynkach światowych przyczynia się do zwiększonego zainteresowania różnymi modelami Audiw tym gamą naszych modeli w pełni elektrycznych – również na naszym krajowym rynku.

Źródłó: Audi
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę