Aktualizacja IDC4 CAR wersja 54.0.0

27.6.2014

IDC4 CAR 54 firmy TEXA to nowa wersja oprogramowania, które podaje jeszcze więcej informacji technicznych i gotowych rozwiązań pomocnych przy prowadzeniu diagnostyki w warsztatach samochodowych najwyższej klasy;

IDC4 CAR 54 jest wynikiem długotrwałych prac rozwojowych, w trakcie których technicy i inżynierowie TEXA skupili się pojazdach grupy VAG (Volkswagen, Audi) oraz instalacjach LPG firm BRC, EMER i LOVATO montowanych w pojazdach rynku wtórnego. Należy również wspomnieć o nowych funkcjach diagnostycznych układu Park Assist w kategorii Supercar, a szczególnie różnych typów silników dla modelu Porsche Cayenne.

Niniejsza aktualizacja obejmuje ponad 10 000 pozycji, dedykowanych zarówno nowym jak I zaktualizowanym systemom diagnostycznym dla marek: ACURA, ALFA ROMEO, AUDI, BMW, BRC, CHEVROLET, CITROEN, DACIA, DAEWOO, DODGE, EMER, FERRARI, FIAT, FORD, FREIGHTLINER, HONDA, HYUNDAI, JAGUAR, JEEP, KIA, LANCIA, LAND ROVER, LEXUS, LOVATO, MASERATI, MAZDA, MERCEDES-BENZ, MITSUBISHI, OPEL (GM), PEUGEOT, PORSCHE, RENAULT, RENAULT SAMSUNG, SEAT, SKODA, SUBARU, SUZUKI, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO.

IDC4 CAR 54 PM: NOWE APLIKACJE (AXONE 4 Mini)

Począwszy od wersji IDC4 CAR 54 PM, innowacyjne aplikacje APP stworzone przez TEXA, udostępnione zostały również dla urządzenia AXONE 4 Mini; są one ważnym elementem poszerzającym dodatkowo możliwości diagnostyki.

Aby aktywować APP wystarczy połączyć się z siecią Internet i wejść na stronę myTEXA, zarejestrować się i wykonać polecenia pojawiające się po wyborze właściwej APP. Bezpośrednio po aktywacji, aplikacje APP są gotowe do zastosowania na Twoim narzędziu diagnostycznym.

KODOWANIE AIRBAG VAG

KODOWANIE AIRBAG VAG to aplikacja APP, która pozwala na szybkie i dokładne obliczenie kodów niezbędnych do kodowania nowego sterownika Airbag grupy VAG (Volkswagen/Audi Group), oszczędzając cenny czas w warsztacie. Wystarczy wpisać kod sterownika widniejący na opakowaniu, aby uzyskać pięciocyfrowy kod wymagany do instalacji. Prosty przewodnik ilustruje sekwencję operacji do wykonania poprawnego kodowania sterownika w przypadku jego wymiany.

KARTY TECHNICZNE PODZESPOŁÓW

Karty Techniczne Podzespołów to nowa aplikacja APP, która oddaje do dyspozycji mechaników samochodowych dużą ilość kart zawierających dane wzorcowe producentów pojazdów oraz podzespołów, bezpośrednio na stronie PARAMETRÓW w Autodiagnostyce; Dane te stanowią fundamentalne wsparcie w diagnostyce i ułatwiają zrozumienie zasad działania trudnych do interpretacji podzespołów. Aplikacja ta upraszcza proces diagnostyki i kontroli funkcjonowania systemów występujących w pojazdach. Jej działanie jest bardzo proste: klikając na właściwą ikonę wchodzimy do funkcji "Wartości wzorcowe", która otwiera połączenie do konkretnej karty podzespołu, w której znajdują się diagnostyczne i elektryczne wartości wzorcowe. Karty udostępniane są do bezpośredniego odczytu i wzbogacone są prostymi tabelami, intuicyjnymi wykresami, schematami elektrycznymi i oscylogramami. Wszystkie karty poprzedzone są syntetycznym opisem omawianego podzespołu, w którym podane są również podstawowe zasady jego działania.

Więcej na stronie: www.texapoland.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę