Najbardziej ekologiczna opona samochodowa wygrywa test opon

UltraContact NXT: najbardziej ekologiczna opona samochodowa Continental

UltraContact NXT najbardziej ekologiczna opona do samochodów osobowych firmy Continental, zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym teście zrównoważonych, paliwooszczędnych opon letnich, przeprowadzonym przez Auto Motor und Sport (wydanie 07/25). Redakcja przetestowała łącznie sześć modeli opon międzynarodowych producentów w rozmiarze 215/55 R 17 podczas jazdy i trzech kategoriach zrównoważonego rozwoju.

UltraContact NXT: Najkrótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni

UltraContact NXT przekonuje w dyscyplinach jazdy „najkrótszą drogą hamowania i bezpiecznym, zrównoważonym prowadzeniem na mokrej nawierzchn”. Wyróżnia się również wyjątkowo bezpieczną podsterownością, wysoką stabilnością na zakrętach na suchym asfalcie i niskimi oporami toczenia. Ekologiczna opona zajęła również pierwsze miejsce w kategorii „Zrównoważona produkcja” dzięki wysokiemu udziałowi materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat ISCC Plus.

Bezpieczeństwo, osiągi i zrównoważony rozwój są zawsze na pierwszym miejscu w rozwoju naszych opon. Wynik w teście wydajności auto motor und sport pokazuje, że dzięki UltraContact NXT udało nam się połączyć wyjątkowy zrównoważony rozwój z doskonałymi osiągami - mówi ekspert firmy Continental Andreas Schlenke.

Innowacyjne połączenie zrównoważonego rozwoju i wydajności

Dzięki zastosowaniu do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat równowagi bilansu masy, opona UltraContact NXT łączy w sobie wysoki poziom zrównoważonych materiałów z maksymalnym bezpieczeństwem i wydajnością. Wszystkie 19 rozmiarów posiada najlepszą ocenę UE („A”) w zakresie oporów toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.

Opona UltraContact NXT zawiera do 32% surowców odnawialnych. Są to żywice oparte na materiałach odpadowych z przemysłu papierniczego i drzewnego oraz krzemian z popiołu z łusek ryżu. Do 5% to materiały pochodzące z recyklingu, takie jak odzyskana stal lub poliester z przetworzonych butelek PET, które w przeciwnym razie trafiłyby do spalarni lub na wysypiska śmieci.

Continental wykorzystuje do 28% materiałów z certyfikatem bilansu masy ISCC PLUS. Należą do nich zrównoważony kauczuk syntetyczny i sadza wykonane z surowców pochodzenia biologicznego, biocyklicznych i/lub cyrkularnych.

Źródło: Continental

autoExpert 03 2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę