Znamy zwycięzców IV edycji Mistrzostw Lakierników SPECTRAL

Znamy zwycięzców IV edycji Mistrzostw Lakierników SPECTRAL NOVOL

Za nami IV edycja Mistrzostw Lakierników SPECTRAL organizowana przez polskiego producenta systemów lakierniczych firmę NOVOL.

Partnerami Mistrzostw są czołowi dostawcy wyposażenia dla serwisów lakierniczych, tacy jak ANEST IWATA, SATA i RUPES.

Finał Mistrzostw odbywał się w dniach 21–22 listopada w Centrum Szkoleniowym NOVOL w Komornikach k. Poznania. Warunkiem zakwalifikowania się do grona 8 finalistów było po wstępnej weryfikacji umiejętności praktycznych, uzyskanie jak najwyższego wyniku z testu znajomości produktów i technologii SPECTRAL realizowanego na platformie szkoleniowej NOVOL: www.novol.com/ntraining.

Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Marcin Bartkowiak (Auto Kompleks Poznań), Dawid Bosek (Auto-Kosmetyka Gwoździanka), Sebastian Bracikowski (Paw-Lak Uścikowo), Mateusz Jakubowski (Amigos Wasilków), Mariusz Pietrzak (Roban Auto-Serwis Warszawa), Michał Pytel (Radziejewski Jędrzejów), Arkadiusz Rybka (Lakiernia Brzeźnio), Sylwester Stankiewicz (Sylwek Garage Cześniki).

NOVOL

– Przed finalistami postawiliśmy wymagające zadania – relacjonuje Michał Sztuba, Koordynator Projektów Szkoleniowych NOVOL w pierwszym dniu moduł przygotowania do lakierowania uszkodzonej pokrywy silnika i jej lakierowanie oraz moduł doboru koloru, w drugim dniu moduł przygotowania i lakierowania zderzaka, moduł polerowania i test kolorystyczny. Ocenie podlegała poprawność technologiczna naprawy podczas wykonywania zadań, czas wykonania zadania oraz uzyskany efekt końcowy oceniany przez jury techniczne (do którego zaprosiliśmy m.in. partnerów MLS oraz laureatów z poprzednich edycji Wojciecha Bondyrę i Jacka Napiórkowskiego) oraz niezależnie przez jury prasowe (z udziałem Łukasza Byśkiniewicza z TVN Turbo, Krzysztofa Faściszewskiego z autoEXPERTA i Piotra Łukasiewicza z „Nowoczesnego Warsztatu”.

Suma punktów zdobytych podczas konkurencji oraz oceny jury wyłoniła finałową tójkę:

  • 1 miejsce: Sylwester Stankiewicz (Sylwek Garage, Cześniki, woj. lubelskie).
  • 2 miejsce: Sebastian Bracikowski (Paw-Lak, Uścikowo, woj. wielkoposkie)
  • 3 miejsce: Arkadiusz Rybka (Lakiernia, Brzeźnio, woj. łódzkie)

Podczas gali finałowej prowadzonej przez Łukasza Byśkiniewicza zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, m.in. topowe pistolety lakiernicze ANEST IWATA i SATA, maszyny szlifierskie i polerki RUPES, pobyt w Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine ufundowany przez NOVOL. Do warsztatów lakierniczych wszystkich uczestników, trafiły bony towarowe na zakupy materiałów SPECTRAL. Suma wartości nagród wynosiła ponad 40 tys. zł.

NOVOL

– Podsumowując Mistrzostwa Lakierników SPECTRAL, chciałem podkreślić 3 aspekty – mówi Tomasz Tomczyk, Dyrektor Pionu Szkoleń. – Pierwszy aspekt to wyrazy uznania dla bardzo wysokich umiejętności wszystkich uczestników i rywalizacji prowadzonej w atmosferze „fair play”. Dla lakierników udział w Mistrzostwach to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w szerszym gronie niż lakiernia, w której pracują każdego dnia oraz możliwość promocji serwisów lakierniczych, które reprezentują. Drugi wymiar to wyraz szacunku dla trudnej profesji zawodu lakierniku i możliwości promowania lakierniczego rzemiosła dzięki Mistrzostwom Lakierników SPECTRAL. To jeden z czynników, które powodują integrację społeczności profesjonalnych lakierników, docenienie umiejętności lakiernika, uświadomienie jaki poziom kwalifikacji jest wymagany oraz jak trudna i jednocześnie satysfakcjonująca jest droga do osiągnięcia poziomu mistrzowskiego. Dzięki temu, że poprzednie edycje Mistrzostwa Lakierników SPECTRAL odbiły się szerokim echem w branży lakierniczej mamy możliwość skutecznego promowania technologii lakierniczej SPECTRAL i to równie kluczowy aspekt. Cieszy nas to, że coraz więcej lakierników i właścicieli serwisów lakierniczych ufa tej technologii, widząc możliwości, jakie ona daje. Trudno tu nie wspomnieć o energooszczędnych rozwiązaniach SPECTRALa, m.in. lakierach utwardzających się w ciągu 5 min/60°C czy też pozwalających na wygrzewanie w temperaturze obniżonej do 40°C w zaledwie 15 min. Finaliści te rozwiązania znają  doskonale i stosują na co dzień, co pozwala im na podwyższenie efektywności pracy, obniżanie kosztów i jednoczesne zachowanie perfekcyjnego efektu końcowego. 

Zmagania finalistów można obejrzeć w krótkiej relacji wideo na profilu firmy NOVOL na Facebooku.

Źródło: NOVOL

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę