Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich dla Unimetal-u

Unimetal
18.3.2020

W tym roku eksperci z branży kolejny raz nagrodzili urządzenia produkcji Unimetal Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów, innowacyjnym produktom, które spełniają szereg wymagających kryteriów.

Pierwszym z produktów firmy Unimetal, które w tym roku zostały nagrodzone prestiżową nagrodą są mobilne linie naposadzkowe Uniline Quantum Mobile – linie diagnostyczne, niewymagające instalacji w fundamencie, przy zachowaniu wszystkich zaawansowanych funkcji systemów pomiarowych i diagnostycznych.

Jest to rozwiązanie dla firm i instytucji wykonujących zewnętrzne przeglądy techniczne pojazdów. Linie mogą być użytkowane na dowolnej płaskiej powierzchni utwardzonej. Zestaw składa się z oddzielnych i konfigurowalnych modułów testowych, które są zintegrowane w jeden spójny system diagnostyczny, w tym urządzenia rolkowe do badania hamulców, tester układu zawieszenia, szarpak, płytę zbieżności, analizator spalin, dymomierz, tester świateł i hałasomierz.

Drugim nagrodzonym produktem jest opóźnieniomierz BMD-400 – wielofunkcyjny przyrząd do badania działania układów hamulcowych pojazdów. 

BMD-400 moży być wykorzystany jako:

  • opóźnieniomierz,
  • miernik nacisku,
  • miernik ciśnienia,
  • element systemu pomiaru czasu opóźnienia reakcji hamulców.

W pełni zintegrowany z liniami diagnostycznymi Uniline Quantum, m.in. przekazuje bezprzewodowo wyniki pomiaru do jednostki sterującej. Ponadto posiada funkcję zdalnego sterowania linią diagnostyczną i szarpakiem i może być użyty jako pilot. BMD-400 zapewnia szereg korzyści użytkownikom linii diagnostycznych Uniline Quantum, nie wymaga powielania przyrządów, automatyzuje i usprawnia przebieg badań oraz stanowi dodatkowe (awaryjne) sterowanie dla linii diagnostycznej. Sprawdza się również jako samodzielny opóźnieniomierz dla stacji kontroli pojazdów. Posiada certyfikat ITS.

Źródło: Unimetal

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę