ZF połączy swoje oddziały aftermarketowe

7.7.2016

ZF Friedrichshafen AG podejmuje kolejny ważny krok w integracji spółki TRW Automotive poprzez połączenie dwóch oddziałów aftermarketowych – ZF Services i TRW Aftermarket. W efekcie powstanie drugi największy w skali globalnej podmiot świadczący usługi w segmencie dostawców rynku aftermarketowego.

Wprawdzie rozpoczęcie działalności nowego oddziału spółki planowane jest na 1 stycznia 2017 r., klienci po raz pierwszy będą mogli zapoznać się z portfolio produktów nowej grupy oraz powiązanymi z nim usługami podczas – odbywających się we wrześniu br. - targów Automechanika we Frankfurcie, gdzie ZF Services i TRW Aftermarket będą miały wspólną powierzchnię wystawienniczą.

Reklama

- Posiadając już w pełni zintegrowane działy sprzedaży i zakupu w sektorze oryginalnych części, nasi partnerzy biznesowi na rynku aftermarketowym skorzystają teraz z tego udanego procesu integracji - zapowiedział dr Stefan Sommer, Dyrektor Generalny koncernu ZF. - Dzięki działalności ZF na rynku aftermarketu możemy zapewnić, że nasze produkty pozostają trwałe i niezawodne w trakcie całego cyklu ich użytkowania, a ich profesjonalna diagnostyka i naprawa oparta o oryginalne podzespoły (OE) jest dokonywana w warsztatach. Ważne jest dla nas, aby mówić jednym głosem w tym segmencie w celu zapewnienia dostępności naszych produktów i usług na wszystkich światowych rynkach.

15 maja 2015 r. koncern ZF dokonał akwizycji firmy TRW Automotive i zintegrował ją w ramach nowej struktury organizacyjnej, jako oddział Aktywnych i Pasywnych Technologii Bezpieczeństwa. Działalność firm na rynku aftermarketowym nadal prowadzona jest jednak osobno. Począwszy od 1 stycznia 2017 roku swoją działalność rozpocznie wspólna jednostka biznesowa ZF. Nazwa TRW zostanie zachowana jako marka produktu, rozszerzając tym samym portfolio marek takich jak: Sachs, Lemförder, Boge oraz Openmatics.

Reklama

Nowa sekcja koncernu utworzy drugi największy w skali światowej oddział świadczący usługi w segmencie dostawców rynku aftermarketowego, zatrudniający około 8 tys. pracowników na całym świecie oraz sprzedażą na poziomie 3 mld euro. Helmut Ernst, który obecnie zarządza jednostką biznesową ZF Services, stanie za sterem nowej organizacji. Jest on również odpowiedzialny za proces integracji "One ZF Aftermarket" wspólnie z Neilem Fryerem – Dyrektorem TRW Aftermarket.

Źródło: Informacja prasowa ZF Services

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę