ZF Aftermarket prezentuje nowe Centrum Szkoleniowe z zaawansowaną ofertą dla mechaników

ZF Aftermarket prezentuje nowe Centrum Szkoleniowe ZF
18.2.2022

ZF Aftermarket w ramach konceptu ZF [pro]Tech od lat prowadzi specjalistyczne szkolenia mające na celu rozwój kompetencji pracowników warsztatów i partnerów z rynku aftermarketowego.  Wiedza bezpośrednio od producenta części pojazdów, oferta dydaktyczna dopasowana do zmieniających się trendów w motoryzacji i wykwalifikowana kadra to tylko niektóre elementy profesjonalnej oferty szkoleniowej firmy. Powstanie Centrum Szkoleniowego ZF Aftermarket oraz wzbogacenie programu szkoleń o zakresy takie jak np. diagnostyka pojazdów ciężarowych to kolejny krok w intensywnym rozwoju kompetencji firmy, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony branży warsztatowej.

 

  • Centrum Szkoleniowe ZF Aftermarket  powstało z myślą o rosnących potrzebach rozwoju pracowników branży motoryzacyjnej
  • Firma rozszerza swoją ofertę szkoleniową, by dostarczać kompleksową i najbardziej aktualną wiedzę techniczną
  •  Obiekt został przystosowany do profesjonalnego szkolenia mechaników obsługujących samochody osobowe oraz użytkowe, którzy korzystają w codziennej pracy z produktów marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF

Firma ZF Aftermarket kładzie szczególny nacisk na rozwój mechaników z warsztatów zrzeszonych w ramach konceptu ZF [pro]Tech w całej Polsce, a jego idea opiera się na zapewnieniu członkom dostępu do specjalistycznej wiedzy przekazanej w profesjonalny, a jednocześnie przystępny sposób. Doskonale przystosowany do tego celu obiekt powstał w Kozerkach pod Warszawą. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Polski, w bliskiej odległości od głównych tras wylotowych to duża zaleta dla uczestników szkoleń, którzy docierają na nie z całego kraju.

Na terenie Centrum oprócz pomieszczeń biurowych znajdują się dwie sale wykładowe, w których przeprowadzana jest część teoretyczna szkoleń. Następnie zdobytą wiedzę uczestnicy mogą sprawdzić podczas warsztatów praktycznych, wykorzystując przy tym szeroką gamę produktów marek ZF Aftermarket – LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF, takich jak np. skrzynia biegów ZF AS Tronic, skrzynia biegów TraXon czy Intrader ZF 3 generacji. 450-metrowa  hala szkoleniowa wyposażona jest także w pojazdy specjalnie dostosowane do ćwiczeń, na których mechanicy szlifują umiejętności praktyczne – są to np. BMW G31 i Volkswagen Passat oraz samochód ciężarowy wykorzystywany do szkoleń z tego zakresu.

Centrum Szkoleniowe ZF w Kozerkach
W trakcie szkoleń do dyspozycji uczestników jest szeroka gama produktów marek ZF Aftermarket. Źródło: ZF
Centrum Szkoleniowe ZF w Kozerkach
Na szkoleniach mechanicy doskonalą swoje umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych. Źródło: ZF
Centrum Szkoleniowe ZF w Kozerkach
W listopadzie 2021 r. w Centrum Szkoleniowym odbyło się pierwsze dwudniowe szkolenie z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych. Źródło: ZF

ZF Aftermarket dysponuje wykwalifikowaną kadrą szkoleniową, która w sprzyjających warunkach obiektu będzie przekazywać mechanikom kompleksową wiedzę techniczną. Zespół ekspertów tworzą: Wojciech Gałczyński – kierownik Centrum Szkoleniowego, manager ds. szkoleń w segmencie pojazdów ciężarowych i asortymentu obsługowo-serwisowego, specjalizujący się w szkoleniach z naprawy i diagnostyki skrzyń biegów pojazdów użytkowych; Grzegorz Fedorowicz – kierownik ds. konceptów warsztatowych i segmentu pojazdów ciężarowych ZF Aftermarket; Michał Głażewski  – regionalny kierownik zespołu technicznego IAM; Zbigniew Piotrowski – ekspert ds. szkoleń technicznych w segmencie samochodów osobowych oraz Maciej Federowicz i Grzegorz Arbajter – eksperci  ds. konceptów warsztatowych.

Centrum Szkoleniowe ZF w Kozerkach
    Wykwalifikowana kadra w trakcie szkoleń przekazuje mechanikom kompleksową wiedzę techniczną. Żródło: ZF
Centrum Szkoleniowe ZF w Kozerkach
    Obiekt został przystosowany do profesjonalnego szkolenia mechaników branży warsztatowej. Źródło: ZF

Kolejne plany rozwoju oferty szkoleniowej ZF Aftermarket

Rosnąca potrzeba szkoleń związana z dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego  powoduje, że oferta dydaktyczna firmy jest nieustannie rozwijana. W roku 2022 w ramach konceptu ZF [pro]Tech planowane jest wprowadzenie 3 nowych szkoleń. Dotyczyć będą one systemów ADAS, automatycznej skrzyni biegów ZF 8HP w lekkich pojazdach komercyjnych oraz skrzyni do pojazdów komercyjnych ZF TraXon.

Jednym z ostatnich działań ZF Aftermarket w zakresie rozwijania Centrum Szkoleniowego było stworzenie dedykowanego programu z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych. W trakcie dwudniowego szkolenia uczestnicy mają okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą między innymi zautomatyzowanej skrzyni biegów AS Tronic, diagnostyki pojazdów z wykorzystaniem komputera ZF Testman oraz działania i funkcjonalności Intardera ZF 3.  Podczas zajęć praktycznych odbywają się ćwiczenia polegające na demontażu i montażu elementów skrzyni biegów i jej sterowników, wykonywane są także pomiary innych elementów składowych pojazdu – np. pompy skrzyni biegów, łożysk czy kół zębatych wałka sprzęgłowego i głównego. Pierwsze dwudniowe szkolenie z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych zostało przeprowadzone w Centrum Szkoleniowym w listopadzie 2021 r.

– Widzimy ogromne zainteresowanie tematyką diagnostyki pojazdów ciężarowych – mówi Wojciech Gałczyński, kierownik Centrum Szkoleniowego. – Przynależność do konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech umożliwia naszym partnerom dostęp do szkoleń dotyczących skrzyń biegów do pojazdów ciężarowych, których aktualnie brakuje na polskim rynku. Jesteśmy jednymi z pionierów, jeśli chodzi o rozwijanie oferty szkoleniowej w tym zakresie. Ponadto naszym celem, który towarzyszy całej ofercie konceptu ZF [pro]Tech, jest przygotowywanie partnerów warsztatowych do technologii przyszłości i mobilności nowej generacji. Cieszymy się, że mamy do dyspozycji profesjonalne miejsce, które umożliwia nam realizację tych celów na najwyższym poziomie.

Centrum Szkoleniowe ZF w Kozerkach
W 2022 roku ZF Aftermarket wprowadzi 3 nowe szkolenia w ramach konceptu ZF [pro]Tech. Źródło: ZF

Więcej informacji o ofercie ZF Aftermarket oraz koncepcie warsztatowym ZF [pro]Tech można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło: ZF 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę