XPENG ogłasza wejście na rynek niemiecki

XPENG ogłasza wejście na rynek niemiecki Caixin Global

Chiński producent samochodów, XPENG Motors, planuje w przyszłym roku rozpocząć w Niemczech sprzedaż swoich pierwszych samochodów elektrycznych. Po trzech latach obecności w Europie i otrzymaniu pozytywnych recenzji, XPENG przygotowuje się do nowego wyzwania na jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków motoryzacyjnych na świecie.

  • XPENG oficjalnie pojawi się na niemieckim rynku w 2024 r.
  • Na początek zostaną wprowadzone dwa modele: sportowy sedan XPENG P7 i SUV XPENG G9.

Podczas IAA Mobility, XPENG Motors podzielił się najnowszymi informacjami dotyczącymi swojego międzynarodowego zaangażowania, w tym informacjami o planowanym w 2024 r. wejściu na rynek niemiecki. Chińska firma zamierza otworzyć portfel zamówień pojazdów „Smart EV” w drugim kwartale 2024 r. Początkowo planuje rozpocząć sprzedaż dwóch modeli: SUV G9 i sedan P7. Pod koniec roku pojawi się również mniejszy SUV G6. Cena tych pojazdów nie została jeszcze ustalona.

Ten dzień stanowi ważny krok na naszej drodze do międzynarodowej ekspansji – powiedział Brian Gu, wiceprezes i współprzewodniczący XPENG. – XPENG wkracza na jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków motoryzacyjnych na świecie, z klientami, którzy oczekują najwyższych standardów. Naszym celem jest wprowadzenie zaawansowanej technologii, która zdefiniuje nową erę inteligentnej mobilności.

Czy uda się wyprzedzić konkurencję?

W czerwcu SUV XPENG G9 zademonstrował innowacyjne połączenie sprzętu i oprogramowania, ustanawiając nowy rekord ładowania baterii podczas testu przeprowadzonego przez Norweską Federację Samochodową (NAF). XPENG G9 osiągnął szczytową moc ładowania wynoszącą 319 kW, co umożliwiło naładowanie baterii trakcyjnej pojazdu w zaledwie 8,4 minuty i przejechanie 200 km.

XPENG wykorzysta swoje wewnętrzne zdolności badawczo-rozwojowe i doświadczenie w branży elektromobilności, aby stworzyć globalną markę inteligentnych pojazdów elektrycznych. W lipcu tego roku chiński producent i Grupa Volkswagen zawarły strategiczne partnerstwo, którego celem jest wyprzedzenie konkurencji na rynku motoryzacyjnym. Wszystko poprzez stworzenie wspólnych, nowoczesnych rozwiązań w zakresie elektromobilności.

Źródło: XPENG

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę