Jeszcze więcej danych w Katalogu ProfiAuto

więcej danych w Katalogu ProfiAuto Moto-Profil
3.9.2020

500 nowych referencji tygodniowo, każda z nich z opisem w standardzie katalogowym już w momencie wprowadzania jej do oferty.

– Na bieżąco usprawniamy katalog części, wytyczając nowe standardy w branży. Jakość opisów i wyszukiwania przekłada się przecież bezpośrednio na komfort partnerów handlowych oraz wyniki sprzedaży. W tym celu rozwijamy także funkcję wyszukiwania po numerze VIN oraz OE Research, opartą o analizę poszukiwanych przez użytkowników numerów OE – mówią przedstawiciele ProfiAuto.

Poziom uzupełnienia opisów części dostępnych w Katalogu ProfiAuto przekroczył właśnie 99 procent. Każdego tygodnia wprowadzanych jest do niego średnio pół tysiąca referencji. Liczba nowości jest większa, gdy pojawia się kompletna oferta nowej marki. Wszystkie referencje wyposażane są na bieżąco w opisy obejmujące: numery OE, porównawcze i producenta, w zastosowania do pojazdów, kryteria, parametry, grafikę oraz karty charakterystyki. Dotyczy to zarówno części opisanych przez TecDoc, tych, których opisy w źródłowym systemie pojawią się dopiero za kilka miesięcy i tych, które nigdy się tam nie pojawią. W Katalogu ProfiAuto są dostępne od razu. Dzięki temu nowości natychmiast trafiają do wyników wyszukiwania i do sprzedaży.

– Kładziemy duży nacisk na to, aby nowości były opisane w pełnym standardzie katalogowym już w momencie ich wprowadzania do bazy. Chcemy, żeby partnerzy handlowi mogli znaleźć jak najszybciej niezbędne informacje i produkty. To możliwe dzięki naszej załodze, która czuwa nad tym, by opisy w katalogu spełniały najwyższe standardy jakości. W przypadku braku danych ustalamy je samodzielnie, kontaktując się bezpośrednio z dostawcą lub producentem. Jeśli pojawia się potrzeba uzupełnienia, zespół kontynuuje poszukiwania lub dokonuje samodzielnych oględzin, identyfikacji i wymiarowania na potrzeby katalogu. Dbamy też na bieżąco o aktualizację już istniejących opisów. Osiągamy poziom uzupełnienia danych katalogowych na poziomie pomiędzy 99,6-99,8% oferty. To bez wątpienia najlepszy wynik w kraju – mówi Mikołaj Gładki, kierownik pionu danych katalogowych Moto-Profil.

Nowością jest także ulepszony sposób wyszukiwania części, bazujący na numerze VIN. Moto-Profil jest pionierem w dziedzinie wykorzystania numerów VIN w aplikacji katalogowej w Polsce. Funkcjonalność ta jest stale doskonalona. Eksperci na bieżąco pozyskują nowe bazy danych, tym samym zwiększając liczbę samochodów, do których można dobrać części w oparciu o numer VIN – obecnie jest to około 95% pojazdów osobowych na rynku. Zalety tej technologii sprawiają, że zyskuje ona popularność wśród użytkowników. W ciągu ostatniego roku liczba wyszukiwanych numerów VIN wzrosła niemal dwukrotnie.wyszukiwanie w Katalogu Profi Auto

wyszukiwanie po numerze VIN w Katalogu Profi Auto

W obrębie katalogu udoskonalono także analizę wyników wyszukiwania. System zbiera na bieżąco m.in. informacje o poszukiwanych numerach OE i analizuje je. Przydatne okazują się także te wyszukiwania, które nie przyniosły żadnych wyników. Jeśli dane numery powtarzają się – to znak że pojawiło się zapotrzebowanie na daną część, a nie jest ona jeszcze dostępna na rynku aftermarketowym. Wtedy, we współpracy z Działem Zakupów zespół ProfiAuto poszukuje dostawców takich podzespołów, wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom użytkowników. OE Research to bardzo przydatne narzędzie na niezwykle dynamicznym rynku, gdzie każdego dnia pojawiają się nowe dane oraz numery.

Źródło: Moto-Profil

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę