Warszawskie parkingi P+R ze stacjami ładowania energii

4Mobility
29.12.2017
Reklama
Reklama

W elektromobilność inwestuje coraz więcej miast. Do 2020 roku wszystkie parkingi „Parkuj i jedź” w Warszawie mają posiadać stacje doładowań.

Elektromobilność w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Jednak, aby mogła się ona dalej rozwijać, kluczowa jest rozbudowa infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. W odpowiedzi na te potrzeby, na parkingu P+R na Młocinach, powstał pierwszy miejski punkt, w którym to bezpłatnie naładujemy swój pojazd.

Reklama

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze wśród kierowców. W stosunku do ubiegłego roku w 2017 sprzedano niemal trzykrotnie więcej pojazdów tego typu. Co przekonuje do zakupu „elektryków”?

Jest to idealny samochód do miasta. Mamy coraz większy problem ze smogiem. Samochód elektryczny? Nie ma lepszego rozwiązania jeżeli chodzi o poruszanie się po mieście niż samochodem, który nie emituje żadnego CO2 – mówi Tomasz Gałaszkiewicz, BMW i Manager w BMW Group Polska. Dodatkowo jego użytkowanie jest o wiele tańsze niż w przypadku tradycyjnego samochodu. Za około 6 złotych pokonamy około 100 kilometrów.

Elektromobilność to doskonałe rozwiązaniem dla polskich miast. Popularyzacja samochodów z napędem elektrycznym pomoże zadbać o poprawę jakości powietrza, która jest szczególnie ważna w dużych aglomeracjach.

Reklama

Powołaliśmy duży program do całej elektromobilności, w który wpisuje się budowa infrastruktury do ładowania taboru elektrycznego operatorów miejskich, a także do ładowania samochodów prywatnych użytkowników. Jako miasto myślimy również nad caresharingiem samochodów elektrycznych, po to aby nasi mieszkańcy żyli bardziej ekologicznie i w czystszym powietrzu – dodaje Katarzyna Strzegowska, zastępca dyrektora ZTM.

Dalszy rozwój elektromobilności zależy przede wszystkim od odpowiedniego zaplecza stacji doładowań. – Będziemy tworzyć mapę nasycenia miejscami postojowymi obszaru Warszawy, po to żebyśmy mogli podać infrastrukturę niezbędną do ładowania elektryków. Chcemy też aby od dzisiaj każdy parking, który będzie budowany w rakach P+R od razu był wyposażany w takie stacje do ładowania elektryków – podsumowuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Źródło: infoWire

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama