WABCO podpisało kontrakt ze spółką Almajdouie Logistics Company

wabco
21.4.2020
Reklama
Reklama

Firma WABCO Holdings ogłosiła podpisanie przełomowego kontraktu ze spółką Almajdouie Logistics Company. WABCO wyposaża 1 200 samochodów ciężarowych i 1 400 naczep tego wiodącego w Arabii Saudyjskiej spedytora w swoje zaawansowane rozwiązania telematyczne, zapewniając jednocześnie usługi wsparcia, które zastąpią obecnie stosowane przez ALC podstawowe systemy służące do identyfikowania i śledzenia pojazdów (track-and-trace).

Transakcja z Almajdouie poprawi efektywność systemów telematycznych i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w obrębie bliskowschodniej floty.

Reklama

Firma WABCO Holdings ogłosiła podpisanie przełomowego kontraktu ze spółką Almajdouie Logistics Company. WABCO wyposaża 1 200 samochodów ciężarowych i 1 400 naczep tego wiodącego w Arabii Saudyjskiej spedytora w swoje zaawansowane rozwiązania telematyczne, zapewniając jednocześnie usługi wsparcia, które zastąpią obecnie stosowane przez ALC podstawowe systemy służące do identyfikowania i śledzenia pojazdów (track-and-trace).

Wdrożenie nowego rozwiązania pomoże Almajdouie w realizacji ambitnego planu transformacji cyfrowej, co umożliwi jej dalszy rozwój działalności dzięki możliwości zarządzania flotą pojazdów w czasie rzeczywistym oraz wglądowi opartemu na danych.

Oferowane przez WABCO Zaawansowane Systemy Zarządzania Flotą (FMS) umożliwią Almajdouie silnie zróżnicować i podnieść jakość obsługi klienta. Technologia FMS w sposób znaczący przyczyni się do zwiększenia efektywności operacji w zakresie floty i usług wsparcia, obniżenia kosztów operacyjnych, spełnienia coraz bardziej rygorystycznych wymogów wynikających z lokalnych wymogów prawnych, a także zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy i ładunku.

Almajdouie od lat korzysta z podstawowych rozwiązań w zakresie wskazywania miejsca i śledzenia pojazdów w celu dokładnej identyfikacji należących do jej floty jednostek. Niestety, przestały one być wystarczające w sytuacji coraz większej konkurencji i stale poprawiającej się łączności współczesnego rynku usług logistycznych – wyjaśnił Eyad Hamzah Arafah, Dyrektor Generalny ds. Logistyki Ładunków Nienormatywnych Almajdouie. – W obliczu wzrostu kosztów operacyjnych, zwłaszcza paliwa, chcieliśmy uzyskać większą kontrolę zarówno nad należącymi do naszej floty jednostkami jak i przewożonym przez nie ładunkiem, jednocześnie zwiększając wydajność naszych kierowców i usług wsparcia w celu zapewnienia lepszej obsługi naszej bazy klientów. Nowe rozwiązanie umożliwi nam sprostanie, w jeszcze większym stopniu, rygorystycznym wymogom w zakresie bezpieczeństwa, co stanowi dla nas główny priorytet.

Reklama

WABCO jako partner z wyboru

Po przeprowadzeniu dogłębnego badania rynku, Almajdouie wybrała WABCO na swojego partnera. Zgodnie z kontraktem oferowane przez WABCO zaawansowane komputery pokładowe TX-GO 2 zostaną zainstalowane we wszystkich samochodach ciężarowych Almajdouie za deską rozdzielczą oraz podłączone do systemu magistralą CAN. TX-GO 2 zapewnia zaawansowane możliwości zarządzania paliwem, monitorowania ładunku i temperatury, raportowania trendów, autentykacji i badania jakości pracy kierowcy.

Należące do Almajdouie naczepy zostaną wyposażone w produkowane przez WABCO niezawodne systemy telematyczne TX-TRAILERGUARD, które po podłączeniu do różnych urządzeń peryferyjnych i czujników będą monitorować wagę ładunku w sposób spełniający wymogi określone w nowych przepisach prawnych. Dzięki temu dyspozytorzy w biurze zarządzającym flotą będą mogli łatwo zarządzać, śledzić i kontrolować zdalnie poszczególne naczepy.

Ze wszystkich podmiotów tego sektora, WABCO oferuje najszerszy i najbardziej kompletny portfel rozwiązań, który łączy w sobie rozwiązania przeznaczone dla samochodów ciężarowych, naczep oraz dyspozytorni w ramach jednego ekosystemu – dodał Eyad Hamzah Arafah. – Inne kluczowe względy, które przesądziły o wyborze WABCO to ekstensywny program ECO oraz płynna integracja z zainstalowanymi u nas systemami TMS i ERP.

Almajdouie ma nadzieję, że nowe rozwiązania telematyczne pomogą jej w osiągnięciu świadczenia usług w sposób bardziej efektywny, ekologiczny i bezpieczny. Połączone rozwiązanie obsługujące zarówno samochody ciężarowe jak i naczepy zapewni uzyskanie widoczności w czasie rzeczywistym zarówno floty i ładunku, a także optymalne dysponowanie ładownością i możliwościami pojazdów i naczep, jak również zwiększenie ich dyspozycyjności.

Źródło: WABCO

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama