W pełni elektryczny Ford Explorer rozpoczyna nową przygodę w filmie „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia”

Ford Explorer rozpoczyna przygodę w filmie o Indiana Jones Ford

Ford rozpoczyna największą jak dotąd przygodę – nowy, w pełni elektryczny Explorer1 łączy siły w najnowszej kampanii reklamowej z hitem tego lata, filmem Disneya i Lucasfilm „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia”. Nowa kampania, nawiązująca do serii kultowych filmów i słynnej ścieżki dźwiękowej, przedstawia średniej wielkości crossovera wyruszającego na międzykontynentalną wyprawę, podczas której pojawia się bardzo znajomo wyglądająca sylwetka.

Kampania rozpoczęła się 12 czerwca przed europejskimi premierami kinowymi. Będzie przedstawiać przygody Explorera w reklamach telewizyjnych, radiowych, Internecie, mediach społecznościowych oraz na nośnikach reklamy outdoorowej w wybranych krajach europejskich. 

60-sekundową reklamę telewizyjną można obejrzeć tutaj

Piąta i ostatnia odsłona serii Indiana Jones z Harrisonem Fordem w roli Indiany Jonesa, a także Phoebe Waller-Bridge, Madsem Mikkelsenem i Antonio Banderasem, będzie wędrującą przez świat kinową przygodą.

Partnerstwo pomoże wykorzystać historię i dziedzictwo serii filmowej, w której występuje sławny odkrywca Indiana Jones, w poszerzaniu zasięgu znajomości nowego Forda Explorera. 

Explorer bazujący na wielu generacjach modelu, będącego globalnym dziedzictwem marki, został opracowany na nowo dla Europy, jako w pełni elektryczny crossover średniej wielkości. Z połączenia niemieckiej inżynierii i efektownego amerykańskiego stylu powstał projekt gotów na przygodę, oferujący wyjątkowe wrażenia cyfrowe, wysoką moc w pełni elektrycznego napędu i możliwość szybkiego ładowania od 10 do 80% w zaledwie 25 minut.2

Wśród najciekawszych elementów znajdują się: 15-calowy centralny ekran dotykowy SYNC Move3, który można podnosić i opuszczać o ponad 30 stopni, a także schowek My Private Locker – idealny do przechowywania map i cennych przedmiotów z dala od spojrzeń przechodniów. 17-litrowa konsola MegaConsole jest wystarczająco pojemna, aby pomieścić 15-calowy laptop w podróży służbowej lub kilka 1,5-litrowych butelek napojów podczas rodzinnych wycieczek.

Aby zademonstrować jego możliwości, influencerka-podróżniczka Lexie Alford – znana jako Lexie Limitless – wyruszy jeszcze w tym roku w podróż dookoła świata elektrycznym Fordem Explorerem. 

– Indiana Jones jest najbardziej znanym w światowym kinie amerykańskim eksploratorem nieznanych terenów, więc możliwość dołączenia na ekranie do jego najnowszej przygody i wykorzystania do tego naszego własnego kultowego Explorera była idealnym pomysłem. Debiutujący tutaj w Europie i zaprojektowany dla Europy, nowy Explorer będzie nie tylko elektryczny, z pewnością będzie elektryzującą przygodą dla klientów, jak najnowszy film dla widzów

– powiedział Martin Sander, dyrektor generalny, Ford Model e Europe.
 

– Indiana Jones jest postacią buntowniczą, niespokojną i bezkompromisową, dokładnie w tym duchu stworzyliśmy naszego nowego, w pełni elektrycznego crossovera. Chcesz poczuć się jak prawdziwy odkrywca? Wybierz model elektryczny z napisem Explorer z przodu

Pete Zillig, dyrektor marketingu, Ford of Europe.


– Jesteśmy naprawdę szczęśliwi z powodu wspólnej przygody naszego w pełni elektrycznego modelu i najwspanialszego odkrywcy, Indiany Jonesa. Partnerstwo Forda i Indiany Jonesa podkreśla to, co najlepsze w naszym amerykańskim dziedzictwie i duchu przygody napędzającym naszą markę

– powiedział Jen Meyer, dyrektor ds. mediów i partnerstwa, Ford Europe.

– Współpraca z Fordem świetnie układa się na wielu poziomach i pokazuje, jak nasz najwyższej klasy przekaz może pracować na rzecz flagowych marek w regionie EMEA. Obie marki reprezentują ducha przygody, a dzięki połączeniu dwóch kultowych odkrywców – nowego, w pełni elektrycznego Forda i samego Indiany Jonesa – stworzyliśmy kampanię, która naprawdę przyciągnie uwagę konsumentów w całym regionie

– powiedział Owen Dommel, dyrektor ds. partnerstwa i promocji, Walt Disney Studios EMEA

1 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.
2 Czas ładowania podano w oparciu o symulacje komputerowe wykonane przez producenta. Szybkość (prąd) ładowania spada, gdy stopień naładowania akumulatora zbliża się do 100%. Wyniki uzyskiwane przez użytkowników mogą różnić się od podanych wielkości, zależnie od czasu ładowania prądem szczytowym i poziomu naładowania akumulatora.
3 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę