UNIMETAL na XVI Konferencji Szkoleniowej PISKP Stacje Kontroli Pojazdów – 2022

UNIMETAL na XVI KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ PISKP Unimetal
15.6.2022

UNIMETAL od lat wspiera wszelkie działania Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, które mają na celu usprawnienie systemu badań technicznych pojazdów w Polsce. W tym roku jako Partner Konferencji zaprezentował nowoczesne i praktyczne rozwiązania usprawniające pracę stacji kontroli pojazdów.

Tematem przewodnim Konferencji były zmiany w systemie badań technicznych pojazdów, które wprowadzi projektowana Dyrektywa 2014/45/UE. Nie zabrakło również informacji na temat działań jakie prowadzi Izba w kwestii waloryzacji opłat za badania techniczne. Konferencja stała się doskonałą okazją, aby podzielić się doświadczeniami i przedyskutować aktualne problemy właścicieli SKP i diagnostów, ale również wskazać im nowe dostępne rozwiązania. 

UNIMETAL aprezentował swój najnowszy – nagrodzony Złotym Medalem MTP 2022 – projekt iSKP. Jest to program, który w znaczny sposób skraca czas obsługi klienta i podnosi jakość usług stacji. iSKP automatyzuje czynności administracyjne i przepływ danych, co diagnoście pozwala skupić się przede wszystkim na stanie technicznym i bezpieczeństwie pojazdu.

Dane pojazdu pobierane są do aplikacji biurowej za pomocą czytników kodów, jednocześnie są przekazywane do systemu obsługi urządzeń diagnostycznych, który ustawia urządzenia w odpowiedni tryb działania i dokonuje adekwatnej oceny wyników. Po zakończeniu przeglądu wszystkie dane liczbowe, a także fotografie i stwierdzone usterki, pojawiają się w terminalu biurowym.

iSKP jest wynikiem współpracy firm UNIMETAL i IT.NORCOM. To następny krok w dziedzinie cyfryzacji badań technicznych pojazdów. 

iSKP

„Nowy sposób na modernizację SKP” to zdecydowany Hit Konferencji dla każdego, kto ma starą stację i chciałby ją jak najniższym kosztem unowocześnić. Nowa certyfikowana seria linii diagnostycznych ALPHA to najbardziej ekonomiczny sposób na szybką modernizację SKP.

ALPHA

Linie ALPHA pasują do wnęk fundamentowych po starych urządzeniach nieprodukowanych przez UNIMETAL, umożliwiając wymianę urządzeń i przejście na najnowocześniejsze systemy bez wykonywania uciążliwych prac budowlanych i bez ingerencji w posadzkę.

Liniami ALPHA można sterować za pomocą jednego z systemów IoT firmy UNIMETAL:

  1. MULTILINE – pozwala na badanie wielu pojazdów jednocześnie na jednej linii diagnostycznej, integruje wiele linii diagnostycznych w jedno centrum badań technicznych pojazdów o wysokiej wydajności.
  2. UNILINE – integruje wiele różnych urządzeń w jeden spójny system, każde z urządzeń jest używane kolejno, powstaje zintegrowany raport, rozwiązanie dla stacji kontroli pojazdów i serwisów samochodowych.

Źródło: UNIMETAL

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę