Trzy nowe oleje przekładniowe serii Motorsport

Trzy nowe oleje przekładniowe serii Motorsport Millers Oils
5.7.2022

Firma Millers Oils, wraz z odświeżeniem całej gamy produktów Motorsport (m.in. nowe etykiety) wprowadza na rynek 3 zupełnie nowe oleje przekładniowe serii Motorsport, o tradycyjnej nazwie: CRX. Przeznaczone są do stosowania w najtrudniejszych warunkach, podczas rajdów i wyścigów. Po raz pierwszy w gamie pojawił się wyczynowy olej do automatycznej skrzyni biegów, a precyzyjniej ujmując – dwusprzęgłowej.

Millers Oils Motorsport CRX ATF DCT – DSG NT+, to odpowiedź marki na coraz częstsze wykorzystywanie dwusprzęgłowych skrzyń biegów w profesjonalnym sporcie samochodowym. Stworzony z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony w wielu najnowszych, zaawansowanych technologicznie dwusprzęgłowych skrzyniach biegów stosowanych w samochodach wyścigowych. Do skrzyń zarówno z mokrym, jak i suchym sprzęgłem, producentów takich, jak np. ZF, BorgWarner, Getrag, LuK, Ricardo.

Przeznaczony do wielu dwusprzęgłowych skrzyń biegów w samochodach m.in. BMW, VAG, oraz marek azjatyckich. To także idealne rozwiązanie dla wszelkich skrzyń biegów DCT oraz DSG w samochodach, których silniki zostały znacznie zmodyfikowane, w czego efekcie skrzynie biegów są zmuszone przenieść wyższą moc i moment obrotowy, niż pierwotnie zakładano. Olej wykorzystuje najnowsze osiągnięcia Millers Oils w technologii redukcji tarcia, a więc: technologię Nanodrive, która od lat znakomicie sprawdza się w rajdach i wyścigach, oraz estry syntetyczne.

Kolejne dwa oleje, to CRX 75w NT+ oraz CRX 75w80 NT+, przeznaczone do manualnych skrzyń biegów, wszędzie tam, gdzie głównym kryterium jest maksymalnie obniżone tarcie, minimalny opór, a więc: maksymalne osiągi. Znakomite np. do wielu wyścigowych formuł wyścigowych różnych serii.

Źródło: Millers Oils

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę