Trafione prezenty dla fanów motoryzacji

Trafione prezenty dla fanów motoryzacji OSRAM

Przed nami okres poszukiwania upominków na święta dla naszych bliskich. Miłośnicy czterech kółek z pewnością nie marzą o skarpetkach czy szaliku, wolą praktyczne i wielozadaniowe gadżety do samochodu. Takie akcesoria ucieszą każdego zmotoryzowanego, a znajdziemy je m.in. w ofercie firmy OSRAM.

Kompresor z funkcją powerbanku i latarki
Każdy zna główne przeznaczenie kompresorów, ale mało kto wie, że urządzenia te mogą także przydać się do innych czynności. Urządzenia OSRAM OTIR 6000 i OTIR 2000 to modele bezprzewodowe, które dzięki wbudowanemu akumulatorowi mogą służyć nie tylko do pompowania opon w samochodach i jednośladach, nadmuchiwania piłek, materaców, kół w wózkach dziecięcych, lecz także jako powerbank do ładowania np. telefonu komórkowego czy latarka, która ułatwi pompowanie koła po zmroku, jak również przyda się do innych prac przy samochodzie czy rowerze.

Na właściwy rozruch
Chyba każdy kierowca musiał choć raz poradzić sobie z rozładowanym akumulatorem. Jeśli nasz motoryzacyjny fan ma już na swoim koncie kilka takich sytuacji, warto obdarować go prostownikiem lub boosterem. Inteligentny prostownik pozwoli na uzyskanie pełnej gotowości akumulatora do uruchomienia samochodu w każdym momencie, a dodatkowa funkcja „tryb podtrzymania”, utrzyma naładowanie na poziomie 100% przez nieograniczony czas.

Z kolei boostery marki OSRAM będą w stanie uruchomić silniki o pojemności nawet do 8 l (w przypadku silników benzynowych) oraz 4 l w przypadku diesli. Niektóre urządzenia wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie boostera w ciemnych miejscach czy po zmroku.

Lampy dla majsterkowiczów i nie tylko
Nie zapominajmy o dużej grupie samochodowych majsterkowiczów, lubiących regularnie zaglądać pod maskę czy podwozie. Dla nich idealne okażą się LEDowe lampy, które zapewnią optymalne oświetlenie w najtrudniej dostępnych miejscach. OSRAM Flexible Head Torch to elastyczna czołówka, która pozwoli na wygodną pracę oburącz w wielu miejscach, a także sprawdzi się  w innych sytuacjach, chociażby podczas wieczornych spacerów z czworonogiem. Funkcja czerwonego światła z tyłu lampy dodatkowo poprawi naszą widoczność po zmroku, a tym samym i bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo w prezencie
Klasyczne źródła światła do reflektorów głównych to zawsze dobry wybór na prezent. Dziś nie są to już tylko zwykłe żarówki, spełniające podstawową funkcję oświetleniową, lecz gama najróżniejszych produktów z dodatkowymi parametrami. W gamie OSRAM takie źródła światła kryją się między innymi w gamie Night Breaker czy Cool Blue Intense.

Źródło: OSRAM

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę